Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Sousedská hlídka | Neighborhood Watch | 2012
imdb  kinobox
US premiéra: 27.07.2012
CZ premiéra: 27.09.2012
režie: Akiva Schaffer
hrají: Ben Stiller, Jonah Hill, Vince Vaughn, Billy Crudup, Richard Ayoade, Will Forte

Sousedská hlídka: Recenze


ikona
Mr. Hlad
Jak dopadla hvězdně obsazená komedie s Benem Stillerem a Vincem Vaughnem v hlavních rolích?  
Představte si, že si v hospodě objednáte poctivou bramboračku, vyhlášený guláš se šesti a jako dezert kýbl zmrzliny. Když vám to číšník donese hezky po jednom, může z toho být parádní zážitek pro chuťové pohárky. Když to ale všechno prdne na jeden talíř, maximálně z toho vyjde explozivní průjem. A něco podobného se stalo u Sousedské hlídky. 
Ne že by hrozilo, že vám u jejího sledování zhnědnou trenky (i když ...), bohužel ze spojení tří komediálních es nevznikla ultimátní řachanda, ale film, který si přinejlepším budete pamatovat tak dva dny. Před kamerou máme stárnoucí herecké legendy, jež před pár roky platily za absolutní žánrové jistoty, a i když jim v posledních letech malinko dochází dech, kryjí jim tu záda nadějní mladíci. Takže by to mělo být OK. Scénář napsali mimo jiné Seth Rogen a Evan Goldberg, tedy dvojice zodpovědná za Superbad nebo Travičku zelenou, tudíž potenciál k nadprůměrné komedii tu byl taky. No a za kameru si sedl Akiva Schaffer z komediálního uskupení The Lonely Island, které v posledních letech víceméně vládne internetu. Bohužel to, co ze spojení těhle lidí vzniklo, je docela velké zklamání. 

Není tu nic, kvůli čemu by stálo za to chodit do kina.Sousedská hlídka nefunguje a už po pár minutách vás víc než příběh bude nejspíš zajímat, proč se vůbec tyhle komediální hvězdy rozhodly ztrácet čas něčím takhle nevýrazným a nezajímavým. Víceméně se tu jen sedí v autě nebo v domácím baru a tlachá o ničem. Ben Stiller ovšem hraje skoro jako kdyby si myslel, že točí seriózní drama, Vince Vaughn svou hovadskostí doslova otravuje a Jonah Hill s Richardem Ayoadem se sice snaží občas nějak hláškovat, ovšem málokdy z nich vypadne něco, kvůli čemu byste Sousedskou hlídku museli vidět. Herci si improvizované scény a dialogy evidentně užívali, ale pohoda zůstala jen na place... prostě to na plátně nešlape.


Přehrajte si trailer
Krom toho tu máme naprosto zbytečnou a hodně směšnou (pozor! ne vtipnou!) sci-fi zápletku, divně vypadající mimozemšťany, jeden výbuch a průměrnou akci. Prostě nic, kvůli čemu by stálo za to chodit do kina. Všichni zúčastnění už natočili spoustu lepších filmů a tohle působí skoro až jako experiment, co všechno sláva Bena Stillera a Vince Vaughna snese. 

Pár dní po projekci si totiž já osobně vzpomenu jen na debilní bundy hlavních hrdinů, zbytečné a absolutně se nehodící vulgarity a mimozemšťany, který mají místo varlat mozek. A to je docela málo na to, jací tvůrci jsou pod Sousedskou hlídkou podepsaní. Tohle byl krok vedle. Pro všechny zúčastněné. 

Verdikt

avatar4/10

Mr. HladHodnocení čtenářů

 • avatar7/10

  acheron

 • avatar5/10

  Invisigoth

 • avatar5/10

  Revan

 • avatar5/10

  verbst

 • avatar7/10

  kyller

 • avatar7/10

  PraSiteL

 • avatar7/10

  The Joker

 • avatar6/10

  Pe7er

 • avatar6/10

  hondza

 • avatar4/10

  Barbosa

 • avatar2/10

  pearl_jam

 • avatar4/10

  Anton Gorodecky

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace