Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Špatné zprávy pro Medvědy | The Bad News Bears | 2005
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.07.2005
CZ premiéra: nestanovena
režie: Richard Linklater
hrají: Billy Bob Thornton, Greg Kinnear, Marcia Gay Harden

Špatné zprávy pro Medvědy: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Těsně před startovním zážehem v amerických kinech se Billy Bob Thornton se svěřenou partičkou baseballových loserů ukázal i v plnohodnotném QuickTime traileru. Ale jde spíše o neurážející formalitu, než o budoucí pilíř vašeho archívu filmových ukázek. Většinu času se totiž pouze rozšiřuje dobře známý komediální základ z teaseru, v němž se Billy Bob Thornton povaluje ožralý na zemi a dává tak zároveň vzpomenout na svoji zhůvěřilou kreaci v Santa je úchyl i námětově podobný Linklaterův poslední hit Škola ro(c)ku. Fórky jsou rozvíjeny do dalších souvislostí, ale až na dvě Thorntonovy sexistické průpovídky (o roštěnce a nevlastní sestře) prakticky nenabízí nic zásadně nového. Což ale nic nemění na tom, že s lehkým přispěním digitálních baseballáků, klasické stylizace (zlý soupeři v černém) a Linklaterova svěžího režírování bychom se mohli znovu dočkat sympatické letní komedie pro temné zimní večery.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Špatné zprávy pro Medvědy: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Linklaterův remake se dle oficiálního protokolu představuje v traileru, já bych se ale (znovu) přikláněl k označení teaser. Už jen kvůli tomu, že třetinu z devadesáti sekund usurpují nic neříkající titulky, takže pro výjevy z bijáku zbývá chudá minutka. Nicméně, vkusně využitá. Billy Bob Thornton do téhle role prostě sedne, tak jako sedl v Santa je úchyl (a vzhledem k tomu, že rodinnost je předem danná, nepotká nás jako v Santovi nemilé překvapení v podobě vyměknutého finále - tohle bude nezávadné od začátku do konce). Pivko, kocovina přímo na hřišti, agresivita vůči soupeřům a zocelování dětí pomocí metod, které by se J. A. Komenskému nelíbili, od Thorntona čekáme a v The Bad News Bears se jich nejspíš znovu dočkáme víc než by se mravokárcům líbilo. Vtípky fungují a teaser bez problémů šlape, čistě v mezích a stylu Školy ro(c)ku, tj. více než příjemně. Nezbývá než se těšit na trochu větší ukázku...

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace