Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Slídil | Sleuth | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 12.10.2007
CZ premiéra: 10.04.2008
režie: Kenneth Branagh
hrají: Michael Caine, Jude Law
 

V KOSTCE

Svérázné přepracování slavné divadelní hry. Michael Caine a Jude Law nahánějí svá ega v obrovském baráku pod taktovkou Kennetha Branagha. Dekadentní a pro někoho i šokující variace na stará témata úspěšně brání invazi nudy do vašich kin a obýváků. Podobná reimaginace by asi jinde nefungovala, v mírně přepáleném podání Cainea a Lawa ovšem drží diváky v šachu až do posledních vteřin.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY


FOTOGALERIE

O FILMU

Když už vás Hollywood zažene do kouta a producenti tlačí, ať konečně přijdete s něčím pořádným, sáhněte po jistotě - natočte si remake. Už při čtení tohoto slova mnohým eMZákům naskakují pupínky, ale nebojte - kouzelná formulka Kenneth Branagh, Jude Law a Michael Caine všechny obavy spolehlivě zažene. Branagh je v případě podobných žánrů jako ryba ve vodě. Jestli má někdo remakovat klasický thriller z dvaasedmdesátého, je to právě on. Snad ještě zajímavější je však tentokrát volba hlavních rolí. V původním snímku J. L. Mankiewicze totiž proti sobě stáli Laurence Olivier a Michael Caine, kteří mezi sebou hráli doslova psychologickou válku (kvůli ženě). Inu Michael Caine se vrací a ne s Batmanem, ale s rolí, v níž před pětatřiceti lety pózoval jeho filmový nepřítel v podání Oliviera. Zachovejte klid, Olivier se samozřejmě do role Cainea postavit nehodlá, ačkoliv by to dnešní technologie pravděpodobně dovedly zrealizovat. Volba nakonec padla na Jude Lawa (který se do kůže mladého Cainea nebude vžívat poprvé - vždyť už si ho zahrál v nedávné předělávce Alfieho). V nové verzi sice půjde opět o ženu, už to ale nebude zdaleka taková legrace. Caine zve nápadníka své ženy do vlastního domu, kde ho navádí ke falešné krádeži náhrdelníku. Jeden by vydělal v rámci černého trhu, druhý by trhnul něco z pojistky. Problém je v tom, že se oba pánové nemůžou vystát a během oné noci mezi nimi dojde ďábelské hře, ve které ani jeden nezná slitování.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se