Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Slídil | Sleuth | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 12.10.2007
CZ premiéra: 10.04.2008
režie: Kenneth Branagh
hrají: Michael Caine, Jude Law

Slídil: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Už jsem někdy říkal, že housle dodávají filmovým ukázkám neodolatelné koření jakési tajuplné osudovosti? Ne? Pak je nejvyšší čas, abych to řekl. A nebo radši ne. Stačí, když poctíte svůj přehrávač druhou dávkou ochutnávek Branaghova konverzačního opusu, tentokrát určenou pro evropské publikum. O dvacet sekund kratší, trochu lépe sestříhaný a asi tak stejně dynamický (zdá se tedy, že dál už v upoutávání dramatickými vložkami nelze zajít) trailer předkládá zhruba to, co minule, jen si odpouští většinu technických fines a soustředí se čistě na nešetrný psychologický souboj, kde si Jude Law jistojistě sáhne na dno a pro jistotu hned několikrát. Ani Michael Caine, tak pečlivě kovaný originálem, ale nevyjde z tohohle boje neposkvrněn, přestože on je, zdá se, ten kdo tu má tak nějak navrch. Velké herecké hvězdy hrají velké charaktery, z nichž čiší charisma, inteligence i podlost v jednom úhledném balíčku a ze všeho zase jednou vyplývá, že za každým střetem radno hledat ženu. Nebude to akční, bude to dlouhé a filmoví gurmáni s přilehlými zájmy v divadle si na tom pochutnají převelice. Trailer zve mezi esa ve velké hře s divákem, která se neodmítá. Na čtyři to není, ale bylo to těsně.

Slídil: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Věřím, že z komorního dramatu se těžko střihá trailer, který by dnešního diváka nalákal do kina. Ten na Sleuth možná zklame popcorňáky, kteří radši výbuchy a pompézní hudbu, o to větší radost ale udělá těm, kteří dokáží vnímat Branaghovskou stísněnou atmosféru. Jenže otěže traileru by neměl táhnout tolik režisér samotného filmu jako spíš střihač, který tentokrát spíš zklamal. Je jasné, že se Sleuth povleče zatraceně pomalu, jenže ať už bude dobrý nebo ne, v rámci dvou minut mu původci upoutávky předem přisoudili statut nepříliš záživného filmu (ani ne tak kvůli první polovině, ta je celkem zábavná, jako spíš kvůli té druhé). Caine a Law se ve Sleuth chystají na herecký koncert, nechybí nadhled, ani pravé anglické vystupování plné nafoukaného gentlemanství a černého humoru. V tomhle chladném přístupu mi ale chybí emoce, které v souboji dvou nepřátel dnes prostě být musí. A tuhle vadu trailer bohužel ukazuje až moc zřetelně. Branaghovi i tak věřím. Hereckému souboji možná hrozí, že bude staromódně unylý, všestranný Kenneth mu ovšem jistě dodá náboj.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace