Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Slender Man | 2018
csfd  imdb
US premiéra: 24.08.2018
CZ premiéra: 23.08.2018
režie: Sylvain White
hrají: Joey King, Julia Goldani Telles, Kevin Chapman, Jaz Sinclair, Alex Fitzalan

Slender Man: Recenze


ikona
Rimsy
david birkejoey kingslender mansylvain white
Případ Slender Mana ukazuje, že z internetu občas vypadne i něco dobrého. A leckdy dokonce mnohem lepšího než ze stříbrného plátna...  

Slender Man existuje už skoro dekádu a historie této postavy je velmi zajímavá. Vznikla totiž na internetovém fóru a od té doby byla využita v řadě děl, nejvýrazněji asi několika počítačových hrách. Freewarová indie hororovka Slender: The Eight Pages mě před pár lety taky pořádně vyděsila a ukázala příjemný minimalismus, který je v hororové oblasti tak vzácný (a přitom děsí skoro nejvíc). Trochu s křížkem po funuse, tedy po odeznění největší slávy fenoménu, se do kin dostává i plnohodnotná filmová adaptace, které se podařilo z velmi zajímavé postavy vytěžit fascinující minimum.

Slender Man je tajemný duch s vysokou a hubenou postavou, které dominují chapadlovité ruce a především neexistující obličej. A nosí oblek. Kombinace znepokojivého vizuálu a vágně definovaných (a tedy v podstatě neomezených) schopností skýtá obrovský potenciál, jenže film ho moc nevyužívá a většina výjevů působí spíše trapně než děsivě.

Namísto rozsévání hrůzy má totiž snímek spoustu práce s vršením jednoho nesmyslu za druhým - hned zpočátku se třeba řeší, že Slender Man unáší malé nevinné děti, ale v tomhle příběhu jsou jeho oběťmi středoškolačky, které věkové ani nevinnostní parametry nesplňují. A takhle to pokračuje pořád dál, zatímco znuděný divák sleduje skupinu dívek, které klasicky zmateně něco řeší, což jim v různých podobách se zjevující duch komplikuje. Jenže vše se děje tak nekoncepčně a bez zřetelného směřování, že vás dívky ani jejich postupy nikterak nezajímají.

Čtveřice mladých hereček přitom není k zahození a člověka občas napadne, že kdyby měly co hrát, tak to i dělají. Nejzkušenější z nich je Joey King, z čehož je patrné, že o žádná velká jména se nejedná - ostatně, nejspíš už ze scénáře bylo patrné, o jaký propadák se bude jednat. Za ním stojí David Birke, který napsal třeba dva roky starou Verhoevenovu Elle, ale tentokrát se rozhodně nepředvedl. Ani pro francouzského režisérského rutinéra Sylvaina Whitea se o průlom z béčkových vod jednat nebude.

Co na Slender Manovi vadí nejvíc, však nejsou ani tak všelijaké nelogičnosti, jako spíše nuda. Je to vůbec možné? Máte silnou titulní postavu, sympatické mladé herečky, ale nevytvoříte z toho ani průměrnou žánrovku s fajn lekačkami? To je skoro hřích. Namísto toho většina scén vyšumí do prázdna, vzájemně na sebe nenavazují a u leckterých z nich není kvůli nadměrné tmě ani nic vidět (přestože se podle logiky děje třeba mají odehrávat odpoledne, ale to už ani nemá smysl řešit). Opravdu tu tedy není moc co chválit, naopak musím na Slender Mana nakydat nemálo špíny. Tak snad si pro mě nepřijde.

Verdikt

avatar3/10

Rimsy

Holky běhají ve tmě, zatímco jim k tomu hraje tísnivá hudba. Nevím, jak vám, ale mně to na dobrý horor prostě nestačí.Hodnocení čtenářů

 • avatar5/10

  Muf

 • avatar4/10

  malylada

 • avatar1/10

  CAPS_LOCK

 • avatar1/10

  MichaelKey

 • avatar5/10

  Likan7

 • avatar1/10

  Hannibal

 • avatar4/10

  Blondsky

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace