Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kruhy | Rings | 2017
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 03.02.2017
CZ premiéra: 02.02.2017
režie: F. Jaiver Gutiérrez
hrají: Matilda Lutz, Johnny Galecki, Alex Roe, Aimee Teegarden, Laura Wiggins

Kruhy: Recenze


ikona
Rimsy
Jak dopadlo pokračování oblíbeného hororu? 

První Kruh je dodnes jedním z nejvydařenějších hororových kousků 21. století. Představil ikonickou záporačku Samaru a správně temnou atmosféru, které se druhý díl marně snažil přiblížit o pár let později. Teď je tu další pokračování a tentokrát je těch kruhů víc. Ovšem už neúčast Naomi Watts, která v poslední době geniálními rolemi zrovna nehýří, svědčí o tom, že od tohohle projektu nemůžete očekávat pecku.

Příběhem se ani nemá cenu moc zabývat. Samara je prostě zpátky v akci a podle oficiálních vyjádření vstoupila do digitálního věku, kde se její smrtící nahrávky šíří mnohem snadněji než za starých časů véháesek. S tímhle motivem je ale pracováno velmi ledabyle a převážně se jedná o zcela zaměnitelný lekací horůrek, která má v rukávu minimum trumfů. Dva studenti a vysokoškolský učitel prostě zase pátrají po Samařině tajemství, jež je ve videu ukryté. Tohle všechno už tu ale bylo, tak proč to vidět znovu?

V béčkové sestavě herců zaujme leda slepý Vincent D’Onofrio a fandy Teorie velkého třesku potěší Johnny Galecki, ale to je tak všechno. Atmosféra je nulová a horor (či vlastně jakýkoli filmový zánr) připomínají pouze nenápadité lekačky, které ale otřesou jen s tím, kdo v životě žádný horor neviděl. Snové vize a místy nesmyslné zabíjení postav dají vzpomenout na Nezvratný osud, vše ovšem v o třídu horším provedení. A vinou zdlouhavého a dost zmatečného pátrání po Samařině minulosti se ani samotné vlasaté hvězdy nedočkáte zdaleka tak často, jak by bylo příjemné. Těch 25 milionů z rozpočtu není vidět prostě nikde.

Závěrečná akce je sice docela svižná, ovšem nedokáže napravit dojem z předchozí skoro hodiny a půl, v níž se mísila nuda s absurdnostmi. Trojice scenáristů společně s nepříliš zkušeným režisérem F. Javierem Gutiérrezem tak nezaslouží odsoudit jen za nenápaditost a zbytečnost tohohle pokračování, ale i za liknavost ve snaze vytvořit funkční svět. Přitom prostřednictvím odkazů na předchozí díly byla ambice vytvořit jakési Kruhové univerzum patrná, ovšem téma prostě není dostatečně nosné na to, aby utáhlo celou franšízu. Závěr pak naznačuje možnost pokračování, ale doufejme, že po tomhle neúspěchu (který se dá očekávat i z komerčního hlediska) se o to jen tak někdo nepokusí. Samara měla prostě zůstat ikonou jednoho filmu.

Verdikt

avatar3/10

Rimsy

Zbytečné a ve všech ohledech špatné pokračování, se kterým neztrácejte čas. Napětí a osudovost z jedničky jsou pryč a zbývá jen podřadný béčkový horor.


Podobné filmy


Hodnocení čtenářů

 • avatar6/10

  Spiker

 • avatar5/10

  malylada

 • avatar3/10

  Perun

 • avatar5/10

  Maverick

 • avatar6/10

  filmfanouch

 • avatar4/10

  LiLLZe

 • avatar3/10

  TheHofi

 • avatar3/10

  remy

 • avatar4/10

  LiLLZe33

 • avatar2/10

  Sharik

 • avatar3/10

  Blondsky

 • avatar5/10

  Livia

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace