Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Skryté zlo | The Bye Bye Man | 2016
csfd  imdb
US premiéra: 13.01.2017
CZ premiéra: 23.03.2017
režie: Stacy Title
hrají: Carrie-Anne Moss, Michael Trucco, Faye Dunaway, Doug Jones, Douglas Smith

Skryté zlo: Recenze


ikona
Rimsy
Nenápadný horor o tajuplném zabijákovi jde do kin. Liší se od ostatních? 

Hororová nadílka letos moc silná není. Vlastně by se dalo říct, že je po čertech slabá. Tak já to teda říkám. S výjimkou rozporuplného, ale aspoň výrazného Verbinskiho Léku na život jsme se žádného pořádného kinostrachu nedočkali a asi vás nepřekvapí, že Skryté zlo na tom nic nezmění. Přitom zrovna horor je žánr, v němž lze za pár drobáků natočit pekelně děsivou záležitost. Jenže to by se muselo umět, že.

Přitom to začíná moc dobře. Na jednom předměstí v 70. letech kdosi vystřílí svou rodinu. Jen tak. Po téhle zajímavě podivné scéně s retro feelingem se ale rozjede tuctový horůrek, v němž se trio mladých nastěhuje do starého domu, kde se dějí divné věci. Dveře se zabuchují, po zemi se kutálí mince, občas se něco ozve. Zív. Po chvíli se však tajemství rozplyne a jakmile se zabijácký duch s názvem Bye Bye Man objeví, je veškerý strach pryč. Nejen kvůli jeho až směšnému zpodobnění, nýbrž i nelogičnostem a nevysvětlené mytologii. Ke konci vás už nic nepřekvapí a vlastně ani nezajímá. A do takového stavu se dostat nechcete.

Režisérka Stacy Title má za sebou několik nevyrovnaných hororů a nejvíce zaujala temnou hamletovskou adaptací Let the Devil Wear Black. To je však skoro dvacet let zpátky a celou dekádu na režijní stoličce neseděla. Přesto odvádí rutinní práci, s žánrem pracuje obstojně a v několika momentech umí  i docela vyděsit. To jsou samozřejmě ty, kde se nepouští do laciných lekaček, kterými Skryté zlo naštěstí šetří. Za to si zaslouží pochvalu nejen režisérka, ale i scenárista Jonathan Penner, mimochodem její manžel. Čímž se nám tu rýsuje pozadí vzniku celého filmu – manželský párek filmařů si na koleni spíchl horůrek, který díky malému rozpočtu nemohl být úplným propadákem.

A tak to i dopadlo. Sedm mega na nákladech se vrátilo více než trojnásobkem z amerických kin a je dobře. Vyšší ambice tahle stereotypní žánrovka mít ani nemohla. Jestliže netrpíte abnormálním hladem po troše toho filmového strachu, nemá smysl, abyste s Bye Bye Manem ztráceli čas. Což si měly říct i Carrie-Anne Moss a Faye Dunaway, které byste ve vedlejších rolích nečekali. Ale chybovat je lidské.

Verdikt

avatar3/10

Rimsy

Podprůměrný horor, který vám den nezkazí, ale ani nijak neobohatí. Bát se moc nebudete, příběh o zabijáckém duchovi taky ničím nepřekvapí a nejvíc času strávíte zíváním. Není o co stát.Hodnocení čtenářů

  • avatar5/10

    Spiker

  • avatar4/10

    LiLLZe

© copyright 2000 - 2019.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace