Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Shrek Třetí | Shrek the Third | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 18.05.2007
CZ premiéra: 14.06.2007
režie: Raman Hui, Chris Miller
hrají: Mike Myers, Cameron Diaz, Eddie Murphy, Antonio Banderas, Justin Timberlake
 

O FILMU

Podařilo-li se z nějakého animáku vytvořit opravdový fenomén, určitě jím je Shrek. Zlobrovské dobračisko, které se rádo rachá v močálu za svým bažinným příbytkem, si získalo kukadla dětí i mozky dospělých celého světa, a proto každá nazelenalá hrouda vypadnuvší z Dreamworksáckých kalhot budí obrovský rozruch. Shrek je ukázkovým artiklem pro všechny divácké vrstvy. V tom tkví důvod, proč se prvnímu dílu podařilo vydělat skoro půl miliardy dolarů, zatímco druhému dílu už bezmála miliardu celou. První rozesmátá facka všem dětským příběhům sice dostala trochu odlišného následovníka (už to není ani tak „parodie na rozprávky“ jako spíš parodická všehochuť s postavičkami z pohádek), ale ani to nezabránilo drtivému procentu populace v nadšeném opěvování všeho okolo Shrekovy bažiny. Moje rozpaky ze svižné, ale komediálně nedovařené dvojky kupodivu nikdo z Hollywoodu nebral vážně, a tak se v distribučních plánech záhy objevily položky Shrek 3 a Shrek 4, doplněné o spekulace o spin-offu s Banderasovým Kocourem v botách.
Je to logicky trojka, která se svým stylovým názvem jako první opráší Shrekův hábit. Spousta z vás se z ní pravděpodobně už rok před premiérou raduje, než ale optimismus znovu přeroste v mánii, račte se seznámit s brutálními zásahy do tvůrčího týmu. Dabéři se pochopitelně nemění. Režisérskou stoličku ovšem opustila osoba nejpodstatnější: Andrew Adamson, jenž si při svém vytížení s Narnií rezervoval pouze pozici producenta. Režií pověřil dva nováčky v oboru. Takový tah se nemusí pokaždé vyplatit (sami to známe právě z Adamsonovy Narnie), šéfové ale spoléhají hlavně na kontinuitu, kterou by měli zajistit Shrekovi stálí výtvarníci Raman Hui a Chris Miller právě z režisérské pozice. Největší otazníky ale visí nad scénářem, za nějž bude zodpovídat zejména dvojice Peter S. Seaman a Jeffrey Price, jejichž jména si můžete spojit s Grinchem nebo nezajímavou komedií Last Holiday. Poněkud sebevražedná volba, řekl bych.
Nelámejme ale hůl ještě před prvním dokončeným záběrem. DreamWorks jistě tuší, že třímají v prstech trumf, jenž se v ekonomicky defektní době, vyplatí vybrousit do dokonalosti. Všichni víme, že o zápletku běží při tomhle způsobu sání peněz až v poslední řadě, ale přesto: Shrek s Fionou, Kocourem a Murphyho Oslem nemají chuť zabývat se z trůnu království Far Far Away praktickou politikou, proto se vydají na pátrací akci po novém dědici trůnu. Do bažinového pohodlíčka ovšem vede hodně dlouhá a trnitá cesta, na níž bude překážet zejména mocichtivý princ Krasoň, jenž ve Fionině nepřítomnosti osnuje převrat. Patálie ale jistojistě přivábí i hlavní adept na panovnický stolec – není jim totiž nikdo menší než mladý král Artuš (namluvený Justinem Timberlakem).

TRAILERYFOTOGALERIE

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (33)
© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se