Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Shrek Třetí | Shrek the Third | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 18.05.2007
CZ premiéra: 14.06.2007
režie: Raman Hui, Chris Miller
hrají: Mike Myers, Cameron Diaz, Eddie Murphy, Antonio Banderas, Justin Timberlake

Shrek Třetí: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tož jsme se dočkali i toho prdění, o kterém se mluvilo na včerejší TrailerNight. Shrek klesá do bažiny, z níž vzešel - a jeho bezradnost už doopravdy přesahuje tolerovatelnou míru tragikomičnosti. Jako potenciální adept na miliardu dolarů z kin celého světa by si vlastně nezasloužil slitování a nekonfliktní „hru na objektivitu“, která mu znovu daruje tři hvězdičky. Další, pravděpodobně poslední trailer totiž podtrhuje zbytečnost nazelenalého mlácení už vymlácené slámy. Spousta gagů spadá do trudné množiny se zvracením, krkáním a drápáním na zadku, dobrou polovinu jsme pak v lehkých obměnách viděli už v předchozích dílech. O lecčems vypovídá i docela dlouhá a ještě víc nesmyslná rekapitulace předchozích dílů. To po Adamsonově odchodu opravdu nemají s čím vábit do kina? Když tak sleduju všechny ty „originální“ gagy s koulením očí a zpomaleným Krasoňem, které navíc prodává animace, jež nepostoupila kupředu ani o jeden šnečí krůček, truchlím i s celým královstvím. A víte co, možná si i tenhle trailer drží pohodové tempo a vaše hlasy jej vytlačí na tři hvězdice, já do něj ale při osmdesátí plonkových sekundách přeci jenom říznu. Ať se Shrek poučí a nenamlouvá si do kapsy pohádky o vlastní výjimečnosti.

Shrek Třetí: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Propagační videa k třetímu Shrekovi jsou útrpným čekáním na obhajobu. Obhajobu toho, proč by dobrodrůžo bodrého zlobra mělo být tahákem letní sezóny a nejvýdělečnějším filmem roku zároveň. Je nutné zjistit, jestli k předpokládaným nálepkám lze dospět jinak než z úcty i slepého nadšení z nedávných předchůdců. Bohužel trailer nic extrovního nepřináší a mě se vkrádá do hlavy otřepané srovnávání s opakovanými vtipy, okoukanou krásou a stereotypem, který dřív nebo později rozežere každý vztah. I ten, v němž se publikum odevzdává animátrorům z DreamWorks a jejich zběsilým nápadům. Problém s dvouapůlminutovým trailerem spočívá už jenom v laťce, kterou nastavily ukázky k jednotce a dvojce. Tahle upoutávka postrádá jejich drive, jakkoliv v sobě mísí hudební odkazy na Zpívání v dešti i kryptické rockové hity. Holky se mění v akční mašiny, princ Krasoň dobývá trůn a hodně se mluví o králi Artušovi. Konstruktéři traileru se navíc vtipně pokouší o úsměvné vršení nejrůznějších elementů („then“, „where is“, „donkey“), které doopravdy je... jak jinak... úsměvné. Ale nic víc. Snad je to celkovou obehraností Shrekova světa a nudným poprockem, který nástin nejambicióznější animované veselice uzavírá, ale výsledek jednoduše odpovídá spíš znuděně zvednutému palci než chytlavé směsi toho nejlepšího.

Shrek Třetí: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Vánoce jsou tady a všichni se nás snaží zasypat trailery. Dreamworks nebude výjimkou a její zelený obr je dostatečně horké zboží, aby se na něj upozorňovalo dlouho dopředu. Viděli jsme už tuny obrázků, ale obezřetnost byla na místě. Může vám Shrek i potřetí roztrhat bránici na kusy? No... určitě to zkusí, ale já jsem možná na podobné legrácky už příliš starý. Nebo nás v redakci postihla taková averze k animákům? Vizuální stránka Shreka už mě začíná pomalu nudit (jako by v Dreamworks používali neustále ten samý engine, který ze všech postav dělá příliš loutkoidní entity) a tentokrát mě popravdě řečeno neuchvátil ani obsah. Jistě, výmluvný Pinocchio je fajn, stejně jako krátká parodie na Kill Bill, ale jinak nápady trestuhodně chybí a teaser má hodně nevýrazný rozjezd. A co ten blicí kočárek? Nepatří tohle do jiného filmu? Nebo už vážně docházejí nápady a třetí díl se táhne do kin jenom kvůli účetním knihám? Jsem trochu na rozpacích. Tři hvězdičky a basta. Jen ať si to tvůrci v další ukázce pěkně žehlí.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace