Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Sejmi eso! | Smokin` Aces | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 26.01.2007
CZ premiéra: 15.02.2007
režie: Joe Carnahan
hrají: Ryan Reynolds, Jeremy Piven, Andy Garcia, Ben Affleck, Peter Berg

Sejmi eso!: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Ukázka ke Smokin’ Aces, to je dokonalé synonynum pro audiovizuální anarchii, zkráceně řečeno n-á-ř-e-z. Zvykl jsem si na to, přesto pokaždé znovu a znovu nestíhám lapat po dechu, když hltám originální a zcela vyčerpávající způsoby, kterými dokáže studio kolem Carnahana pojmout další spot, stále více zkoušející narvat co nejvíce vjemů na co nejmenší prostor. Dnes už to skutečně hraničí s epilepsií - má to však říz jako nůž pokapaný citronem vražený někomu do oka. Nebýt úvodních proslovů, připomínal by tenhle zběsilý běh na krátkou trať spíše hudební video od Roba Zombie. Je to však jinak: Do kin jde prostě velmi brutální a rychlý film, který si zkrátka a dobře žádá adekvátní propagaci. A tak se obalen několika peprnými hláškami ukázka hrdě hlásí o místo na trailerovým výslunní. Po letmém zahřátí konverzace pozvolna ustává, agresivní střih zrychluje, rytmus se s odpadlíky nepáře: Tak jako britští Muse i se svým dravým nájezdem a agresivním popěvkem skladby Assassin, která nejen svým názvem koresponduje s plynoucím děním. V mžiku se rozpoutává totální inferno, které nemá za poslední dobu konkurenci; Pokud jsme si minule myslel, že už není kam jít, Carnahan opět ukázal, že je – pod záštitou další rockové pecky dovedl své prezentační umění ještě výš, dnes už by se chtělo říci, že na vrchol. Pro svou přitažlivou explicitu, absolutní nekorektnost, ohňostroj barev, střepů a mrtvých lidí a závěrečný dojezd v rytmu techna, sahám dnes v hodnocení tam, kam jen zřídka – pro blyštivé patero hvězd, které si odnáší jen ti nejodvážnější. International Trailer ke Smokin’ Aces bude v našich análech už navždy jedním z nich.

Sejmi eso!: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Carnahanovi pohůnci se s tím nepářou. I třetí ukázka si zaslouží nálepku „Nářez! Vstup jen na vlastní bezpečí!“, která by měla vyfiltrovat z publika všechny, kteří si do kina chodí jen za Fellinim nebo nebožtíkem Altmanem. Střihač nasazuje ještě brutálnější tempo než posledně, přičemž bizarní momenty jsou válcovány přímočarou klipovou koláží se střílením a rockovou muzikou. Potřebujeme víc? Zatím určitě ne. Kdyby mi bylo třináct, pouštěl bych si druhou půlku finálního traileru do zbláznění tam a zase zpátky a kochal se efektně podanou vizuální stránkou. Pokud vám nesedělo to prapodivné čárání fixou pod nos, nestálý rytmus a nápisy přes celou obrazovku z předchozího traileru, tahle upoutávka by vás mohla potěšit. Trochu víc se drží konvencí, aniž by to otupilo její ostrost a celkovou neučesanost. Teď už nezbývá než doufat, že celovečerák se ve zběsilém střihu neutopí a že nebudeme svědky smutné proměny navoněných trailerů ve zmatený bordel bez hlavy a paty. Jenže dokud se bude mezi pánem chroustajícím křupku a zatraceně dlouhými kvéry objevovat nápis „od režiséra Narkotik“, pevnou víru mi nikdo nesebere.

Sejmi eso!: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Smokin' Aces přišlo s prvním trailerem jako zjevení. Jako příslovečný blesk z čistého nebe, v jehož záři se rýsuje pozitivní zpráva, že Joe Carnahan zase něco kutí. Avizovalo-li britské video těžký nářez, americký klip už propaguje rovnou poctivý gangsterský „náser“, který si dovolí neuvěřitelné vylomeniny už v pouhém klipu. Avantgardní dílko na poli filmových trailerů se rozjíždí pomocí usedle britského dialogu s podivnou „zajíčkovou“ pointou, a pak podpálí kotel napěchovaný desítkami postav i záběrů. Snad žádná ukázka posledních týdnů nám obě zmíněné komodity nenapálila v tak bláznivém množství, snad žádná (resp. určitě žádná) si vědoma své stylovosti nelajsla růžové předěly, nápisy přes celou obrazovku a několikanásobné čachrování s tempem, které se vůbec nepokouší zavděčit a uvrtat se do škatulky „vypočitatelné“ žánrovky. Je malování knírku pod nosem pomocí fixu cool? Kdo ví. Uvidíme... Prostě ultimátní šílenost, která vybízí k modlení za Carnahana, aby značně nestálou konstelaci udržel pevně v dlaních od první do poslední minuty.

Sejmi eso!: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Přeju mu štěstí jako málokterému hollywoodskému chalanovi, zvlášť poté co jsem viděl nepoužité storyboardy k M:I-3, ještě z dob kdy se Carnahan kolem projektu ochomýtal. Taková škoda... ale to už je trochu ohraná pohádka. Co bylo, to bylo, teď spolupracuje Carnahan s Working Title, producenty filmů jako Notting Hill a Čtyři svatby a jeden pohřeb... ééé počkat, ničeho se nebojte, právě z téhle skutečnosti si teaser udělá stylovou legraci hned v prvních vteřinách a pak na vás vybalí zběsilou hudební koláž, která by se dala jedním slovem popsat jako přestylizovaná. Dvěma slovy pak příjemně přestylizovaná. Zkrátka to vypadá, že Carnahan přesně ví, proč chce svůj steak s americkýma bramborama místo hranolek. A my mu to sežereme. Z ukázky vyplývají minimálně tři věci - zabijáci ve Smokin Aces budou nadmíru ujetou skvadrou, Ryan Reynolds je na nejlepší cestě stát se konečně drsňákem bez kompromisů a Carnahan sehnal do vedlejších rolí mimořádně zajímavou hereckou mozaiku. Ray Liotta, Ben Affleck nebo Andy Garcia. Tihle kluci si nehrajou a výsledek jejich snažení nám snad dovolí zapomenout na překombinovaný Revolver. Nic bych si nepřál víc.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace