Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Sejmi eso! | Smokin` Aces | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 26.01.2007
CZ premiéra: 15.02.2007
režie: Joe Carnahan
hrají: Ryan Reynolds, Jeremy Piven, Andy Garcia, Ben Affleck, Peter Berg

Sejmi eso!: DVD


ikona
Shushika
 

Jak jsme poslední měsíce zase a znova viděli na jiných místech profilu tohoto filmu, Joe Carnahan má obrovský talent a potenciál rozemlít diváka v koktejlu střihů, filtrů a kamerových úhlů. A míchá ho přesně tak, jak by si ho asi sám přál vidět. Co je to však platné, když Joe Carnahan neumí číst scénáře. To, co v traileru vypadá jako největší nářez všech dob, na ploše celovečerního filmu podivně stagnuje a topí se v únavných dialozích a naprosto nesmyslné zápletce, která má dodat akčnímu peklu jakési vyšší poselství. I kdyby se Sejmi eso neprezentovalo jako akční film (totální), nebylo by proč se zlobit, dodalo-li by adekvátní náhradu v podobě gangsterky, na kterou si Carnahan ve skutečnosti hraje. Dialogy jsou však přespříliš stylizovaně košaté, bizarní situace načrtávány jen v náznacích (a potenciál byl!), stejně jako jednotlivé charaktery, u nichž se mohlo v duševních pochodech mnohem více přitlačit na pilu. To, co na papíře zní zcela prostě a přesně takhle prostě to chcete vidět (parta lidí po sobe střílí, dělá to bum a je to skvěle natočené) se roztahuje někam, kde vás to skoro vůbec nezajímá. A ani to závěrečné akční inferno není jakkoli příjemnou satisfakcí – je krátké, zmatené a pojem „akční inferno“ je pro něj paradoxně jen zbožným přáním. Promarněná šance!(5/10 - k0C0UR)

Disk je na české poměry zpracován celkem obstojně. Ke standardní položce bonusové sekce (a u A-class titulů zvláště) dnes patří alespoň trailer. V tomto případě nejen na Sejmi eso, ale i na Jednotku rychlého nasazení. Sekce nepoužitých záběrů, vynechaných a prodloužených scén a tzv. Kovbojský závěr jsou sice bez větší zajímavosti (kromě zjištění, že Ben Affleck je prachbídný hráč billiardu), ale zbytek za pozornost stojí. Ve fičuře Sestava se seznámíme s jednotlivými postavami a jejich hereckými představiteli (Tremor Brothers rule!), fičura Šéf je poměrně otevřeným nahlédnutím do deníčku z natáčení režiséra Joe Carnahana (taky vám připadá, že ten chlap po celou dobu působí hodně zhuleně?). Schválně, že vás nenapadne, o čem bude závěrečná fičura Odpráskni je: Kaskadérské kousky a efekty?(Shushika)

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, Dolby Digital 5.1 - česky
Titulky: české
Cena: 499,-
K mání od: 4. 6. 2007

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace