Saxána a Lexikon kouzel | 2011
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 15.09.2011
režie: Václav Vorlíček
hrají: Petra Černocká, Jan Hrušinský, Jiřina Bohdalová. Helena Nováčková, Petr Nárožný
 

V KOSTCE

Pokračování populární fantasy komedie Dívka na koštěti na sebe nechalo čekat čtyřicet let. A klidně bychom bez něj vydrželi ještě jednou tak dlouho. Dcera hlavní hrdinky z prvního filmu se vydává do světa kouzel a čeká tu na ni banda směšně vypadajících digitálních potvor, jimž sekunduje dokonale otravná Jiřina Bohdalová, příběh, který nemá hlavu ani patu, opakovaně znásilňovaná logika a utrpení srovnatelné s Kameňáky. Tenhle film vám může beze srandy ublížit!

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERYFOTOGALERIE

O FILMU

Pokud bychom měli říct jeden jediný film, o kterém už teď víme, že to bude sranda, nemáme na mysli ani nový kousek Marcela Bystroňe, Zdeňka Trošky nebo Martina Kotíka, ale velký návrat legendárního Václava Vorlíčka. Saxana, jak se bude jmenovat dvojka dnes již klasické Dívky na koštěti, nás totiž baví už teď. A to ještě ani pořádně nezačalo natáčení. Producenti si spočítali, že film, který před čtyřiatřiceti lety naplnil kina, by mohl uspět se svým světem čarodějnic a kouzelnických škol i dnes. Bohužel diváci, kteří sály tehdy naplnili, jsou dnes většinou důchodci, kteří se těžko budou na dvojku hrnout v davech. Nápad vytvořit Vladimíra Menšíka a Josefa Bláhu pomocí nejmodernějších 3D technologií nakonec nejspíš také padl (tvůrci asi viděli Návrat Jediho a uvědomili si, že na tohle zkrátka nemají), ale digitálních triků a animací se tvůrci úplně nevzdali. Máme se tedy na co těšit. Bohužel scénárista a jeden z hlavních strůjců úspěchu Miloš Macourek se už pod scénář nepodepíše. A o čem to celé bude? Saxana zůstala na konci filmu v lidském světě, šťastně se vdala za Jana Hrušinského a spolu mají dceru Saxanu. Ta se shodou náhod dostane do pohádkového světa, kde se musí stát hrdinkou a zachránit říši před zlým comicsovým padouchem. Hodně to připomíná starý nerealizovaný Vorlíčkův film, kde postava jménem Black Power (s tváří nikoho menšího než Jana Čenského) chtěla ovládnout svět pohádek. Tehdy došly při natáčení peníze, ale někomu asi přišlo líto vyhodit scénář. Každopádně po pekelném seriálu On je žena a zvěrstvu Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko můžeme čekat cokoliv. Tedy i variaci na Harryho Pottera.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se