Rudý baron | The Red Baron | 2007
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 21.08.2008
režie: Nikolai Müllerschön
hrají: Joseph Fiennes, Lena Headey, Til Schweiger, Matthias Schweighöfer, Vít Závodský
 

V KOSTCE

Německý pokus o atraktivní letecké bitvy, cvrknutý globálním castingem a snahou o doplnění děravého životopisu nejslavnějšího stíhače první světové války. Pokud nebudeme používat dvojí metr a jásat nad tím, že Tobruk má konkurenci, musíme chtě nechtě připustit, že raději zůstaneme nohama pevně na zemi. A skočíme do videopůjčovny pro Mavericka.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

Dosavadní televizák Nikolai Müllerschön je tvůrcem, v jehož filmografii se to prozatím hemžilo jen samými názvy s přehlasovanými „o“ a „e.“ A vědom si toho, že název Der Rote Baron bude mít jen omezené možnosti, zvolil oficiální název anglický a ještě k účinkování přizval mezinárodní herce. Josepha Fiennese už známe jako ledaskoho (např. mladého Martina Luthera), tak proč by nemohl být i pilotem dvojplošníku z 1. světové války, Kanaďanem Royem Brownem, který by mohl stoupat výš a výš, kdyby ho nesejmul Manfred von Richthofen (Matthias Schweighöfer), přezdívaný kvůli svému úctyhodnému množství sestřelů a načerveno natřenému Fokkeru Rudý baron? Von Richthofen má přes i svou přezdívku ke krvelačné stvůře hodně daleko. Uznává totiž pojmy jako stavovská čest a odvaha, a tak když Browna po dlouhém a vyrovnaném souboji sestřelí, dopraví ho následně do nemocnice, aby se zotavil. Tam jej ošetřuje pacifistická sestřička Kate Otersdorf (Lena Heady z Kletby bratří Grimmů a 300), která Von Richthofenovi nemůže přijít na jméno, protože jeho prušácké nadšení a romantické opěvování krás země nahlížené ze vzduchu pro ni má zcela jiný rozměr: asistenci při lůžkách umírajících. Navzdory vzájemné nevraživosti se osudy Von Richthofena a Kate proplétají i nadále, kdy se má stát vrchním velitelem leteckých sil, podruhé sestřelí Browna a do jeho letky je převelen jeho ctižádostivý bratr Lothar, který je nadšenec planoucí nacionálními ideály a své soky zabíjí naprosto bez emocí. Film The Red Baron se začal natáčet letos v červenci v okolí Prahy a v německé spolkové zemi Baden-Württemberg za necelých 23 milionů eur, jež pocházejí více méně ze soukromých zdrojů. V kině bude rudo na podzim 2007. Snad budou diváci po Flyboys vyloženě natěšení...

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (25)
© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se