Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Robin Hood | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 14.05.2010
CZ premiéra: 13.05.2010
režie: Ridley Scott
hrají: Russell Crowe, Mark Strong, Cate Blanchett, Scott Grimes, Kevin Durand, Bronson Webb

Robin Hood: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Už za pár dní vtrhne do kin Russell Crowe s lukem a šípy a bude se snažit z chudých diváků vymámit pár doláčů, které by mohl předat svým bohatým chlebodárcům. Má ale malý problém. Na autentické historické řežby se příliš nechodí a současné diváctvo v tomhle žánru preferuje nevázanou fantasy zábavu, v níž jsou létající koně a Liam Neeson s božsky naleštěným brněním. Co s tím? Nejlépe sestříhat úderný trailer s rockovou vypalovačkou, jež americkým teenagerům vyžene z hlav pochmurné myšlenky na dvouapůlhodinovou procházku po anglickém středověku, kde se místo Sienny Miller natřásá nepřehlédnutelně míň sexy Cate Blanchett. V Universalu se zkrátka hodně bojí, že se jim proinvestovaných 130 milionů nevrátí, a tak zkoušejí zahnat nepříliš pozitivní reakce na film posledním trailerem. To, že velmi neobvykle přichází až nyní, je jasné znamení zoufalství, a ani samotný obsah vlastně neukazuje moc nových důvodů, proč se na Robina vydat. Obsah předchozích ukázek je tu sice fikaně semletý na "titánskou" plochu minuty patnáct, výsledek je však pouze slabým odvarem toho, co nás všechny dostalo minulý podzim. A rozhodně to nedosahuje kvalit minulého traileru, který výborně pracoval s mnohem vhodnějšími chorály . Při lepší kvalitě a stáří několika měsíců by se finální upoutávka Robina Hooda asi hodnotila o něco lépe, takhle jí ale tu čtvrtou hvězdu nakonec neudělím. Ač možná budu v menšině. V tuhle chvíli už mě prostě nestrhne, ať se v ní stříhá na hudbu sebevíc.

P.S. Omluva za nic moc kvalitu. Hulu si lepší syslí jen pro Američany.

Robin Hood: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tak jakpak to napočtvrté vypadá? Nebude se vám to líbit a rozhodně nebudete všichni souhlasit, ale aspoň na mém přijímači zhruba takto:

1) vypadá to, že jsme viděli úplně celý film, i s polibkem a závěrečnou konfrontací v moři
2) vypadá to kupodivu stále VÍC A VÍC jako levnější a studenější průnik Gladiátora a Království nebeského – přitom tenhle soud se dral do hlavy už napoprvé
3) vypadá to jako kvalitně odvedené řemeslo, jehož materiál je chladný, a proto ztěžka prodejný
4) Russell možná hraje jako bůh, ale tady opravdu často vypadá jako strejc s pupkem
5) jeho zpocená tvář s výrazem „právě jsem vystřelil šíp opravdu hodně cool způsobem“ vypadá ve všech detailních záběrech stejně
6) vypadá to zkrátka všelijak, ale proti střihu poslední minuty traileru nelze říct ani jedno ošklivé slůvko

Takže dost bylo trailerů, přesvědčovat už se musí fakt až v kině.

Titulky ke stažení ZDE.

MZ SKALPEL TRAILERU SI MŮŽETE PŘEČÍST TADY

Robin Hood: SuperBowl TV Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Gumový štít vrací úder. Už jej díky teaseru viděla široká internetová obec, teď se s ním seznámí i diváci SuperBowlu (přinejmenším ti, kteří si během reklamy nedojdou pro další pivo). Je to možná prkotina, ale bije do očí a dobovou atmosféru dokonce i kope do rozkroku. Je tu ale i další problém. Mluví se o tom, že hrdina je něčí syn. Ovšem, i čtyřicátníci jsou něčí synové, ale v kontextu příběhu to smrdí motivem „mladíka, který musí dokázat, že je hoden rodového jména... a stal se tak mužem“. A na takové asociace už je Crowe opravdu starý. Jinak vlastně není moc co řešit. Syntezátorové chorály se k tomuto tématu hodí mnohem víc než původní rockové kytary a parádní dynamiku u superbowlového spotu ani není třeba zmiňovat – kdo na 40-sekundové ploše neumí udělat našlapaný sestřih, ať jde radši stříhat živé ploty. Výhodou je, že si kratší upoutávka může vykuchat z třikrát delšího traileru jen davové scény a film najednou působí mnohem výpravněji (přestože neuvidíme téměř nic nového). Bude tu bitva na pláži i dobývání hradu, které jako by se odehrávalo u stejného lesa jako úvodní katapultáž z Gladiátora, k tomu několik lesních přepadení, poletování kamery na šípech a atmosférických záběrů (vlk)... ale ano, bude na co koukat. Že se ale film zařadí mezi Ridleyho veledíla, o tom pořád nejsem přesvědčen. Jako jeho zarytý fanoušek bych ale po třech upoutávkách měl být, takže něco je špatně.

P.S.: Třetí záporák Marka Stronga v rozpětí půl roku a další dva na cestě? Brzdi, chlapče, jinak se ti jednou budeme smát jako dnes Garymu Oldmanovi.

Titulky ke stažení ZDE.

Robin Hood: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Bral bohatým, dával chudým... a podle toho to taky vypadalo. Scottův Robin Hood se pořád ne a ne odpíchnout k tomu, aby se začal tvářit jako něco víc, než jen přízemní pokus o co nejvěrohodnější adaptaci příběhu slavného hrdiny. I přes všechny zpomalovačky a pokusy o nacpání Russella Crowea do cool póz se člověku dere do hlavy nudná televizárna s Patrickem Berginem (hezčí titulky by nebyly?). Samozřejmě v mnohem rozmáchlejším provedení, nelákavá pochmurnost, jež ke Scottově vizi dozajista patří, však ne a ne začít hrát v jeho prospěch. Bude se prostě běhat po lesích, ve kterých na costnerovskou zeleň nenarazíte, přijde gladiátorsky výživná potyčka na pláži a Cate Blanchett zase jednou nebude sexy. I z mezinárodního traileru to vypadá, že si Scott chtěl natočit další Království nebeské, a v Universalu mu na něj z finančních důvodů plácli nálepku Robin Hood. A upoutávkám se zatím nedaří přesvědčit o opaku. Možná to chce ještě přitlačit na proslovech, možná větší dávku Marka Stronga, možná jen jiný přístup s epičtější hudbou a HDčkem. Než s tím ale někdo přiběhne, budu dál spílat nad tím, že se novému Robinovi stále nedaří mě nadchnout. I přesto, že od minula určitě pokročil vpřed.

Robin Hood: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Jít do kina jako tabula rasa, minimálně první polovinu teaseru nemám nejmenší tušení, co se vlastně děje. Scottovi vizuální suverenitu nikdo neupře, ten člověk prostě umí, i přes to je ale většina scén (nikoli záběrů, ať mě fanoušci neukamenují) v první ukázce z Robina Hooda zaměnitelná prakticky s jakýmkoliv jiným historickým filmem. Vlastně to platí pro celý teaser. Je to jen změť létajících šípů, chlápků mávajících mečem a běhajících po pláži (což mi mimochodem do doposud známého světa bojovníka, který běhá lesem, bohatým krade a chudým dává, vůbec nezapadá) a postrádá jakoukoliv výpovědní hodnotu. Vzhledem k tomu, že se jedná o teaser, bych možná měl být shovívavý, jenže v téhle ukázce krom několika už teď pamětihodných záběrů nevidím nic, co by mě mělo do kina dostat. Dobrá zpráva je, že Scott očividně hodlá na rozdíl od svých předchůdců přitvrdit, že Robin Hood bude trochu temnější film. Jenže který film dneska temný není? V Robina Hooda věřím, první teaser na to měl jít ale úplně jinak. Klidně bych se spokojil s posledním záběrem, kterému by předcházelo pár srdceryvných textů. Tohle je jen rychlokvaška. Navíc se mi zdá, že se snaží svézt na popularitě rockového nářezu ze Souboje Titánů.

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace