Tato stránka používá cookies. Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Rembrandtova Noční hlídka | Nightwatching | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 07.01.2008
CZ premiéra: 16.10.2008
režie: Peter Greenaway
hrají: Martin Freeman, Emily Holmes, Eva Birthistle, Toby Jones, Jodhi May
 

V KOSTCE

Amsterdam, baroko, Rembrandt a jeho nejslavnější obraz. V tomhle případě jedna z dobrodružnějších a svým způsobem romantičtějších verzí příběhu o jeho vzniku; aneb jak malý muž s velikým talentem odhalil jistou špinavost a vystřídal přitom v posteli tři ženy. Stylizace do divadelního představení sehraného pro kameru vytváří určitý odstup, který na druhou stranu zase umožňuje neztrácet se tak úplně v propletenci vztahů a motivací. Mezi filmy natočenými pod hlavičkou Petera Greenawaye patří Noční hlídka mezi ty, které se divákovi tolik nevzpírají. O to víc se ovšem taky blíží střednímu proudu.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

I lidé, kteří do galerie naposledy vstoupili na základní škole (protože s návštěvou tohoto zařízení jim odpadla hodina českého jazyka), určitě slyšeli o slavné Noční hlídce. Teď nemám na mysli ruskou variaci na Matrix nebo jednu z nejlepších knih Terryho Pratchetta, ale obraz. Jeho autor Rembrandt van Rijn je považován za jednoho z nejvýznamnějších malířů všech dob a jako takový si zaslouží pořádný životopis. Podle jména režiséra to ale vypadá, že klasická hollywoodská šablona tentokrát použita nebude. Peter Greenaway má pověst originálního a velmi osobitého tvůrce, kterému nezáleží ani tak na tom, jak se jeho film bude líbit mýtickému „průměrnému divákovi,“ ale pokouší se o svůj vlastní a pro někoho často i dost těžko stravitelný styl. Životopis slavného malíře je podle prvních reakcí další typickou „greenawayovštinou,“ která však občas trpí právě tím, že režisér chce být za každou cenu originální a svůj. Martin Freeman, jenž si slavného malíře zahrál, je u nás známý spíše z komedií, ale i když měl hlavní roli ve Stopařově průvodci galaxií, žádná velká hvězda to není. V případě tohoto filmu je to ale nejspíš jedno.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se