Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Poslední lovec čarodějnic | The Last Witch Hunter | 2015
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 23.10.2015
CZ premiéra: 22.10.2015
režie: Breck Eisner
hrají: Vin Diesel, Rose Leslie, Michael Caine, Elijah Wood, Julie Engelbrecht

Poslední lovec čarodějnic: Recenze


ikona
Mr. Hlad
Vin Diesel vyměnil auta za meč a vyráží likvidovat čarodějnice. Měli byste být u toho, nebo je lepší jít mu z cesty?  

Těžko říct, kde by byl Vin Diesel bez Rychle a zběsile. Na sérii xXx se vykašlal a pokouší se ji oživit až teď, po letech. Riddick je béčko, což už došlo nejspíš i jemu. A filmy jako Osamělý mstitel nebo Babylon A.D. si dnes nejspíš skoro nikdo nepamatuje. Nebýt auťáků, skončil by Diesel podobně jako Jason Statham, i když už párkrát dokázal, že je výrazně lepší herec než on. Teď se pokouší rozjet novou franšízu s Posledním lovcem čarodějnic. A za sebe říkám, že kdyby zůstalo u tohohle jediného filmu, nejspíš by svět o nic nepřišel.

 

Diesel tu totiž vykrádá úplně všechno, co smrdí nějakou tou urban fantasy. Zahrál si tu jménem hrdinu Kaulder, což zní jako název prášku na praní a ne jako jméno pro bouchače, to je ovšem ten poslední problém tohohle filmu. No a co Kaulder dělá? Před stovkami let, když nosil plnovous a oháněl se mečem, se pokusil zabít královnu čarodějnic, úplně to však nevyšlo. Sice ji sprovodil ze světa, ale byl proklet věčným životem, takže teď, pokud jsem to dobře pochopil, chodí po světě, páchá dobro a hlídá čarodějnice a čaroděje. A tváří se u toho napůl drsně a napůl smutně a říká Michaelu Caineovi „hochu“. Jasně, je starší, protože žije stovky let. Rozumím. Bohužel to ale není vtipné. Každopádně po těch staletích trpí depkami, ale ty musí hodit za hlavu, protože to vypadá, že královna čarodějnic tak úplně neumřela a ráda by na druhý pokus vyhladila lidstvo. Dál asi tušíte, co se bude dít.

 

Vinit Posledního lovce čarodějnic z nedostatku originality v příběhu je stejně nefér jako chtít po Svazijsku vítězství v mistrovství světa v hokeji. Tohle má být akční béčko říznuté hororem, na které přijdou teenageři, jimž připadá Vin Diesel s mečem a brokovnicí cool. Nic víc. Nemám s tím absolutně problém, a i když teenager už pár let nejsem, tohle bych si bez problémů dovedl užít taky. Kdyby film měl alespoň malinko styl. Jenže nemá. Nemá vůbec nic.

 

Takhle blbý film musí být zábavný, nebo je to konec.Diesel a režisér Breck Eisner, jehož Sahara byla fajn a Podivní dokonce hodně fajn, jakoby se na všechno vykašlali a mysleli si, že jim projde, když se jejich film bude tvářit chvilku jako Constantine, potom jako Hellboy, pak si něco půjčí z Bladea a nakonec to řízne Underworldem. Materiálu pro inspiraci se v těhle filmech dá najít dost, ale tvůrci bohužel moc nepochopili, že všechny zmíněné předobrazy mají buď lehký nadhled, nebo podstatně větší koule než tahle čarodějnická báchorka. A ono koukat se na další pokus Vina Diesela o egoboost, tentokrát v kouzelnickém podání, fakt není úplně zábavné. Poslední lovec čarodějnic se bere až příliš vážně na to, jak moc je blbý. Vlastně to celé nedává vůbec smysl (to jako má supercírkevní organizace Kříž a sekyra jen jednoho vojáka?) a akčních scén je příliš málo. A že by byly zábavné, to se taky moc říct nedá.

 

Vin Diesel v podstatě chodí hodinu a půl po městě, občas narazí na nějakou čarodějnici, které dá po tlamě, a jde dál. O tom, co jsou čarodějnice zač, kde se berou jejich schopnosti a proč tahle umí tohle a tamta tamto nepadne ani zmínka. Prostě „tady máte fantasy a triky a bavte se, holoto nevděčná“. Bohužel já jsem se nebavil. Koukat na film, jenž si není vědom vlastní tuposti, lze jen v případě, že tam každých deset minut někomu stylově vybouchne hlava. Eisner ovšem s akcí šetří a když už na nějakou dojde, připomíná to choreografií, tempem a nápady spíš průměrnou epizodu Lovců duchů a ne film za devadesát mega. Triky jsou překvapivě fajn a design potvor, i když neoriginálních, taky, ale prostě je to nuda. A takhle blbý film musí být zábavný, nebo je to konec.

 


Přehrajte si trailer
Ale, jak už jste asi pochopili, tohle není ten případ. Samotný Diesel se tváří jako ve všech svých rolích, ale bohužel ve svých osmačtyřiceti začíná pomalu seagalovatět, nehledě na to, že je jeho zdeprimovaný výraz zábavný asi jako čekání na tramvaj v totálním lijáku. Hra na mysteriózno nefunguje, akce dopadla přinejlepším rutinně a celé to připomíná spíš prvního Ghost Ridera nebo Schwarzeneggerův Konec světa než cokoliv z výše zmíněných filmů. A když něco připomíná Schwarzeneggerův Konec světa, je celkem jasné, že to stojí za prd.

Ale zkusím skončit pozitivně. Ty triky fakt nejsou špatné, Rose Leslie je kočka a její skotský akcent je sexy. Tak si dobře rozmyslete, jestli vám tohle stačí k tomu, abyste vyrazili do kina.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (23)

Verdikt

avatar4/10

Mr. HladHodnocení redakce

 • avatar5/10

  KarelR


Hodnocení čtenářů

 • avatar4/10

  yeniczek

 • avatar4/10

  Revan

 • avatar4/10

  Snura

 • avatar4/10

  Ragnarok

 • avatar7/10

  Leonidas I.

 • avatar6/10

  Herkulesss

 • avatar6/10

  hroubek

 • avatar5/10

  krumlajs

 • avatar7/10

  Nick10

 • avatar6/10

  Messik01

 • avatar5/10

  harsesis

 • avatar6/10

  Wrinkles

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace