Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Poseidon | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 12.05.2006
CZ premiéra: 13.07.2006
režie: Wolfgang Petersen
hrají: Josh Lucas, Richard Dreyfuss, Kurt Russell, Emmy Rossum, Mike Vogel

Poseidon: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Pokud jste minule poslouchali naše rádiové vysílání, jistě jste zaznamenali, že jsem ten poslední v redakci, kdo je na nového Petersena zvědavý. Příliš normální, předvídatelný, nepřekvapující – tahle slova se mi potvrdila i po zhlédnutí níže linkovaného Showest Reelu. Přesto… něco se ve mně hnulo. Nový trailer - ač o půl minuty kratší ten předchozí - zdá se mi překvapivě nabitý, i když už jen stále dokola recykluje známé záběry, hlášky a tákhle velkou digitální vlnu ;). Můžou za to dvě věci, které spolu bezprostředně souvisejí: Zaprvé, tvůrci nastřelili k ukázce prakticky zcela normální hororovou šablonu, kde minule nadhazované titulky „Warner Bros. uvádí“ vystřídaly překvapivě mrazivé věci typu „čelící jisté smrti“ a „udělali byste cokoliv?“ podpořené dunivou gradací, která už se rozjíždí dokonce někde v polovině. No a za druhé, trailer je zářným příkladem toho, jak mohou dvě stejné obrazové sekvence získat vlivem použité hudby úplně jiný nádech. To, co mi v minulém traileru přišlo jako obyčejný přehypeovaný blockbusterový standard, zde získává skutečně úzkostný charakter – jen díky temným bubnům, pár skřekotům a do toho střiženým zpomalovačkám. Bál jsem se, že ukázky už nebudou mít co nabídnout – ale tady se to vzalo za správný konec. Dokonce za tak správný, že mezi těmi popcorn chroupajícími diváky v červenci přece jen možná budu ;).

Komentáře

Poseidon: Showest Reel


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Američtí kinaři to mají dobře zařízené. Každoročné v rámci ShoWestu vidí ty nejvypečenější ukázky a sestřihy z filmů, zatímco na nás zbudou běžné trailery, omezené většinou na magické dvě minuty a třicet vteřin (málokdo si dovolí tuhle hranici překročit). Dneska to ale bude jiné. Producenti Poseidonu si od svého dítka hodně slibují a tak svůj bezmála pětiminutový sestřih poskytli i hladovému davu. V podstatě se jedná o mustr posledního traileru, ověšený několika delšími záběry a bonusovými scénami (úvodní proslov nebo kompletní převrácení lodi např.). Délka nijak nerozmělňuje tempo, naopak ještě víc podtrhuje monumentálnost celého projektu. Jako fanoušek originálu sice trochu trpím kdykoliv se Josh Lucas pokusí o charakterní herectví, ale vypadá to, že od Stealth ušel pořádný kus cesty. Kolega Cival možná nebude souhlasit, ale pětihvězdičkami zas tak často neplýtvám, abych tady jednu nemohl upustit. K mrazení v zádech Poseidonu něco chybí, ale z letošních blockbusterů má hned po X-Menech suverénně nejlepší upoutávky a já věřím, že si Petersen po nemastné a neslané Tróje napraví reputaci.

Poseidon: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Sto padesát sekund kompletního traileru mi úspěšně zatajuje fakt, že Poseidon mě ze všech letních blockbusterů dráždí suverénně nejmíň. Tím netvrdím, že by měl Wolfgang Petersen vyplodit dílo nepěkné a nezábavné, pouze zohledňuji, že katastrofický žánr a bohaté, leč druhořadé, herecké obsazení mi domykání chlopní pořád nějak nezrychluje. Přesto ke stahování nové ukázky směle vyzývám, jelikož do ní její stvořitelé otiskli tolik snahy, co se vejde minimálně do pěti kopečků té nejlepší italské zmrzliny. V úvodu se podle předpokladů bryskně seznamujeme s největšími favority na přežití, včetně vousatého Richarda Dreyfusse, odhodlaného Kurta Russella i Joshe Lucase v hollywoodském obleku č.451 pro primárně cynické, ale nakonec obdivuhodné spasitele. Poseidon nepřináší novoty, ale jednotlivé příměsi vsunuje do ukázky neustále a velice trpělivě – v součtu si zvuková intermezza mezi podmořským duněním a tlukotem srdce, hysterické výkřiky i typicky blockbusterový orchestr úřadující v druhé půlce traileru čtyři slabší hvězdy zaslouží. Druhá upoutávka sice nemá tak elegantní zakončení jako ta první, celková kalorická výtěžnost je však o úroveň výš. Práce byla totiž protentokrát odvedena víc než poctivě.

Komentáře

Poseidon: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Megaloď Poseidon pomalu ale jistě připlouvá a protože Warneři chtějí z remaku udělat moderní Titanic (ovšem bez plachtění na přídi a kreslení nahých poběhlic ;), rozhodli se nasadit první upoutávku už v předvánočním období, aby i senilní diváci věděli, že v létě se mohou těšit na katastrofický film, který se jim v mládí tolik líbil. Hmm... Petersen si počíná vcelku zdatně a odpaluje silvestrovskou oslavu s prostřihy na jednotlivé postavy a kapitána, který cítí, že něco není v pořádku. Má, jako obvykle, zatracenou pravdu, protože na výletní parník zrovna směřuje obrovská tsunami. Je tedy stejně digitální jako vodní hory v Dokonalé bouři, ale pořád ještě věříte, že by vás smetla i s rodinným domkem. A pak se to všechno začne roztomile retrovat... záběry jako by byly vykradené z původní klasiky, Kurt Russell hlásající posvátné "Jestli tu zůstanete, tak umřete" a lidé visící za nejrůznější končetiny z nejrůznější výšek. Je o mě známo, že si na tyhle old schooly potrpím, protože se v nich částečně ztrácí vyumělkovanost dnešního Hollywoodu, ale na to abych se začal nefalšovaně těšit tenhle trailero-teaser nestačí. Petersen zkrátka nechce odhalit moc a tak nasadí skutečně dynamické tempo až v závěru ukázky, do té doby jsme prostě a jednoduše taháni za nos. Takže jenom tři, velmi spokojené, hvězdičky.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace