Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Poseidon | 2006
csfd  imdb
US premiéra: 12.05.2006
CZ premiéra: 13.07.2006
režie: Wolfgang Petersen
hrají: Josh Lucas, Richard Dreyfuss, Kurt Russell, Emmy Rossum, Mike Vogel
 

O FILMU

Sezóna roku 2005 pozvolna končí, je na čase shrabat v hlavě nějaké ty žebříčky a začít si odškrtávat potenciální hitovky příští sezóny. Jednou z nich by pro Warnery měl být i remake slavného Dobrodružství Poseidonu, o luxusním parníku, který uprostřed oceánu smete tsunami, vyvolaná zemětřesením. Loď se obrátí vzhůru nohama a začne pomalu nabírat vodu. Cestující se musí dostat nahoru (do podpalubí :) a odtamtud se nějak vysekat, s nadějí že je někdo zachrání předtím, než se mohutný kolos potopí úplně a stáhne je s sebou na dno.

Původní film s Genem Hackmanem a Ernestem Borgninem vycházel ze slavné knížky Paula Gallica, stal se druhým nejúspěšnějším titulem roku 1972 a z osmi oscarových nominací si odnesl dvě sošky (hudba, triky). Warneři by jistě podobný úspěch rádi zopakovali a tak začali na natáčení horečně zvát tištěné i webové magazíny, aby dělaly reportáže jak na běžícím pásu. My jsme na seznamu nebyli, takže se musíte spokojit s tímhle "preview"... Novou verzi natáčí, bez podstatných dějových změn, Wolfgang Petersen (Dokonalá bouře, Troja) a v hlavních rolích se objeví Kurt Russell, Josh Lucas, Richard Dreyfuss nebo Emmy Rossum. Za odhadovaných 140 milionů dolarů bychom se měli dočkat kvalitních triků, ať už jde o akrobacii a rozlamování lodi, tak o nejrůznější katastrofy v jejím interiéru. Petersen už v Dokonalé bouři dokázal, že obojí zvládá na jedničku a po úvodní půlhodince budeme zřejmě mokří skrz naskrz. Datum premiéry naznačuje, jak moc chtějí Warneři uspět... Poseidon bude otvírákem sezóny a nezbývá než doufat, že ho neohrozí televizní remake od Hallmarku, ve kterém hrají Steve Guttenberg, Rutger Hauer nebo Peter Weller. Ten mimochodem mění příčinu katastrofy, místo tsunami na loď zaútočí teroristé. Co by člověk neudělal kvůli vyšším ratingům, že?

Od Petersena se doufejme podobně nemilých překvapení nedočkáme. I když se původní verzi jen těžko podaří překonat (už jen díky Geneu Hackmanovi, který byl tehdy v nejlepší formě), malý záchranářský popcorn s kvalitními triky ještě nikdy nikomu neublížil. A pro Kurta Russella je to solidně rozehraný návrat do první ligy.

TRAILERY
FOTOGALERIE

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se