Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Podfukáři | Now You See Me | 2013
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 31.05.2013
CZ premiéra: 13.06.2013
režie: Louis Leterrier
hrají: Jesse Eisenberg, Michael Caine, Mark Ruffalo, Morgan Freeman, Isla Fisher, Woody Harrelson, Dave Franco

Podfukáři: Recenze


ikona
Mr. Hlad
Jak se povedl film o odvážných lupičích, kteří kradou s pomocí kouzel a iluzí? 

Francouzský režisér Louis Leterrier má zatraceně velkou smůlu. Do Hollywoodu se dostal díky úspěšnému Kurýrovi a sakra povedenému drsnému dramatu Utržený ze řetězu, tam se však ne a ne rozjet. Neuvěřitelný Hulk a Souboj Titánů nebyly špatné filmy, ale k vyloženě dobrým mají také daleko a Leterrier všude tvrdí, že za to může obvykle studio nebo producenti. On každopádně ne. Teď přichází se svou kůží na trh znovu a i když jeho novinku Podfukáři můžete v nabité letní sezóně snadno přehlédnout, byla by to škoda.

Na férovku je nutné říct, že ani tentokrát nejde o zásadní blockbuster, který by přepisoval žebříčky největších pecek, ale ona i taková poctivá zábava na dvě hodiny je taky vlastně docela dost. A přesně tohle Podfukáři nabízejí. Svižné trailery lákaly na atraktivní prostředí iluzionistů a trošku osobitý přístup k subžánru heist movie. Zkrátka se tu mělo krást a loupit, zároveň však i kouzlit a i když se film snaží tvářit jako inteligentní zábava, brzy nejspíš zjistíte, že přeci jenom nezaškodí tu kebuli radši vypnout.

Film v tom správném poměru servíruje slušné akční scény s kouzelnickým frajeřením a hláškováním.Zápletka je totiž na inteligentní thriller notně děravá, na druhou stranu pořád dává větší smysl než třeba šesté Rychle a zběsile. Mozek tu není třeba namáhat víc než u průměrného letního blockbusteru, ale pocit, že by z vás tvůrci dělali idioty, mít nejspíš nikdy nebudete. Od začátku je však evidentní, že mnohem důležitější v případě Podfukářů bylo co a jak se na plátně stane a ne proč a jaké to má důsledky. To víceméně nikoho moc nezajímá.

A kouzlení a hraní si si iluzemi Leterrier servíruje v opravdu parádní podobě. Kamera se neustále hýbe, něco objíždí nebo něčím prolétává a i z obyčejného machrování čtveřice kouzelníků uprostřed jeviště dokáže udělat adrenalinovou scénu. Eisenberg, Fisher, Harrelson i Franco jsou dostatečně charismatičtí, sympatičtí a zábavní na to, aby vás bavilo koukat se, jak oblbují nadšené publikum. Je to lehké, svěží, zábavné a má to sakra rychlé tempo. A to naštěstí platí i o ostatních scénách. FBI v čele s Markem Ruffalem tu mají překvapivě víc prostoru, než by člověk čekal, ale není to vůbec na škodu, protože i samotné pátrání po tom, jak banda lehce arogantních iluzionistů vykrádá banku na druhé straně světa má pod Leterrierovým dohledem dostatečné tempo a v tom správném poměru servíruje slušně natočené akční scény s kouzelnickým frajeřením nebo hláškováním.


Přehrajte si trailer
Tenhle film šlape a nedovolí vám moc přemýšlet, což je dobře, protože jakmile se řeší staré egyptské kulty a hrdinové začnou trochu lacině podezírat z podrazu úplně každého, kdo na plátně promluví, začne to malinko skřípat. Naštěstí zběsilé tempo a efektní snímání zabraňují tomu, aby divák u Podfukářů zbytečně moc přemýšlel.

Zamrzí ovšem, že ani tyhle dvě věci nezabrání faktu, že v poslední třetině to celé začne trošku skřípat. Michael Caine vyklidí pole zbytečně laciným způsobem a se závěrečným trikem si tvůrci taky hlavu moc nelámali. Kdo viděl anglické seriálové Podfukáře, kteří mají s těmi filmovými společný akorát název a fakt, že se v nich krade, ten celý podraz odhalí výrazně dřív než FBI. Opisovat takhle okatě a zvlášť od ne až tak starých seriálů by se fakt nemělo.

Ale i tak pořád zůstávají velmi pozitivní dojmy. Podfukáři jsou jednoduchá a hodně povrchní zábava, jejíž největší a jedinou ambicí je diváka na dvě hodiny pobavit. A to se i přes pár drobnějších problémů daří. Herci na straně kouzelníků i těch, kteří jim jdou po krku, si evidentně sedli, celé to parádně odsýpá a akční scény, ať už v nich někdo někoho honí po New Orleans nebo skupina iluzionistů posílá člověka vykrást banku do Paříže, šlapou bez nejmenších problémů. Chutná filmová jednohubka na léto. Pokud víc nehledáte, budete spokojeni.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (29)

Verdikt

avatar7/10

Mr. Hlad

Čtveřice iluzionistů ukradla během svého vystoupení tři miliony Eur z druhého konce světa. FBI by je ráda dostala do vězení, ale dokázat jim nic nemůže. Ale zdá se, že brzy budou mít druhou šanci, kouzelníci se toti teprve rozjíždějí. Podfukáři je svižný a rychlý letní film s fajn herci a napínavými akčními scénami, který bohužel není tak chytrý, jak se tváří. Ovšem zábava je to víc než solidní.Hodnocení redakce

 • avatar7/10

  KarelR

 • avatar5/10

  krauset


Hodnocení čtenářů

 • avatar7/10

  Amrodel

 • avatar6/10

  Silence

 • avatar7/10

  deiwi

 • avatar6/10

  Baz

 • avatar6/10

  Revan

 • avatar7/10

  Snura

 • avatar8/10

  verbst

 • avatar7/10

  cabal

 • avatar7/10

  pytlik

 • avatar8/10

  RainMakeR

 • avatar8/10

  max452

 • avatar7/10

  lipi

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace