Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Playmobil ve filmu | Playmobil: The Movie | 2019
csfd  imdb
US premiéra: 30.08.2019
CZ premiéra: 12.09.2019
režie: Lino DiSilva
hrají: Anya Taylor-Joy, Daniel Radcliffe, Jim Gaffigan, Adam Lambert, Meghan Trainor

Playmobil ve filmu: Recenze


ikona
Mr. Hlad
legoplaymobil
Další výprava do světa hraček a kostiček nevypadala zrovna lákavě. Jak to dopadlo?  

Úspěch LEGO příběhu vyvolal mezi výrobci hraček doslova hysterii a snad každá firma, která měla ve své nabídce něco, co bylo alespoň trošku populární, začala uvažovat o filmu. Bublina LEGO filmů sice velmi rychle splaskla, ale minimálně společnost Playmobil svůj vlastní příspěvek do kinematografie stačila dodělat. A klidně si to mohla odpustit. 

V hračkářství jsem nebyl už pěkných pár let, takže jsem musel googlit a zjistil jsem, že Playmobil je taková lacinější verze LEGA s výrazně hnusnějšími panáky a prodává stavebnice, které se hodně inspirují historií. V jejich nabídce lze najít starověký Řím, svět pirátů či vikingů, divoký západ, pravěk, ale třeba i budoucnost. Hlavní hrdinové jsou sirotci Marla a Charlie, kteří se ve světě Playmobil ocitnou, velmi brzy se však rozdělí a Marla musí svého bráchu najít. A tak přes všechny tyhle kostičkové a stavebnicové říše putuje, stává se lepší ségrou a nakonec to dopadne dobře. 

Srovnání s LEGEM se tu člověk nevyhne a Playmobil chce hrát stejnou ligu, tak se o to ani nebudu pokoušet. LEGO příběh, ačkoliv k němu mám hodně výhrad, rozhodně dovedl zaujmout tím, jak pracoval s fantazií. Jak přirozeně a vcelku zábavně míchal jednotlivé světy a hrdiny. V jedné scéně tak mohly být lodě z Hvězdných válek, Superman a hromada robotů. Naproti tomu v Playmobil ve filmu jednoduše putujeme z jednoho světa do druhého. Těch světů je hodně, takže rozhýbaných hraček a kostiček tu uvidíme nepočítaně, ale všechno je to jaksi stejné. Marla a její kámoši chvilku blbnou mezi kovboji, aby byli o minutu později ve světě tajných agentů a z něj se přesunuli do pohádkového lesa. 

LEGO oslavovalo fantazii a pravidla neexistovala. Vlastně to byla i jeho pointa a celé "pojďte si hrát a dělat bordel" mělo být hlavní sdělení filmu. Playmobil naproti tomu vypadá, jako kdyby u něj někdo seděl s návodem, který se ke stavebnicím přikládá. Všechno je tu na svém místě, všechno se docela hezky hýbe, všechno je správně. Ale za chvíli to začne být trochu nuda. Zatímco ve světě LEGO by nebyl problém vypustit do kovbojského města dinosaury a armádu keltů, tady musí být všechny tři světy zcela oddělené. A až na návštěvu města tajných agentů je to až nepříjemně usedlé a konzervativní. 

Výsledku pochopitelně nepomáhá ani fakt, že to celé nevypadá zrovna vábně. Playmobil je vcelku nehezká hračka, a tak podle ní vznikl i vcelku nehezký film. Ale vyložené zlo to není, nakonec jsem měl problém spíš se stylizací, ze které film vychází (a musí vycházet). Animák o nepříliš hezky vypadajících panďulácích nejspíš moc hezky vypadat nemůže. Ovšem dá se na to zvyknout a nakonec to i přestane vadit. Na rozdíl od okoukaného a nezajímavého příběhu (mimochodem strašně uřvaného). 


Přehrajte si trailer
Playmobil není film, který by člověka donutil uvažovat o emigraci někam na Antarktidu, kde nemají kina. Je to jen lacině vypadající a nezajímavě odvyprávěná pohádka. Svým divokým tempem a obrovskou hromadou věcí, které se na plátně dějí nebo alespoň ukážou, by mohla děti zaujmout, i když pravděpodobně spíš ty menší. Na LEGO to nemá v žádném případě, ale pokud jste rodiče a potřebujete prcky zabavit na jedno odpoledne, zvládnout se to dá. Pokud nejste a nepotřebujete, není důvod tímhle filmem ztrácet čas. 

Mimochodem Playmobil stál o třetinu víc než první LEGO příběh. Přeberte si to, jak chcete. 

Verdikt

avatar4/10

Mr. Hlad

Brácha se ségrou se octnou ve světě podivných a ne moc hezkých panďuláků a když se bratr ztratí, musí ho sestra najít a zažije velké dobrodružství. Teoreticky. Playmobil ve filmu je hodně usedlý animák, který spoléhá hlavně na to, že ukáže co nejvíc stavebnicových věcí a člověk kvůli tomu přestane vnímat, jak je ve všech směrech přinejlepším průměrný. S dětmi se to zvládnout dá. Bez nich není důvod, abyste to viděli.



Hodnocení čtenářů

  • avatar5/10

    Ragnarok

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace