Piráti na vlnách | The Boat That Rocked | 2009
csfd  imdb
US premiéra: 13.11.2009
CZ premiéra: 30.07.2009
režie: Richard Curtis
hrají: Philip Seymour Hoffman, Bill Nighy, Kenneth Branagh, Jaunary Jones, Nick Frost
 

V KOSTCE

Píší se šedesátá léta a na Ostrovech vládne hudební obroda. Tu poněkud brzdí rádio BBC, které pouští rock'n'roll pouze jednou týdně, naštěstí je tu ale spousta ilegálních (pirátských) rádií, která oblažují své posluchače nonstop. Proti nim samozřejmě brojí vláda, ale DJové se jen tak nedají - jsou přece mladí a dokáží všechno! Příjemná komedie od režiséra Lásky nebeské rezignuje na hlubší poselství i dobovou výpověď a soustředí se na to nejdůležitější - své hrdiny a rock'n'roll. Neboli: v takřka povídkové formě odvypráví všechny hlavní strasti, které souvisí s dospíváním a společným soužitím na jedné lodi a ještě přitom stihne zapařit!

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERYFOTOGALERIE

O FILMU

Filmový svět má málo jistot. I když bychom si u mnoha režisérů přáli opak, pravdou je, že žádný filmový tvůrce nemá své portfolio plné jen těch opravdu dobrých filmů. Ovšem je zde pár filmařů, jejichž „procento přešlápnutí“ je podstatně menší, než u konkurence. Jedním z nich je bezpochyby Richard Curtis. Nekorunovaný král romantických komedií je jako producent a scénárista zodpovědný za filmy jako Notting Hill, Čtyři svatby a jeden pohřeb, Deník Bridget Jonesové a především za Lásku nebeskou, u níž debutoval i jako režisér. A nejspíš ho to bavilo, protože příští rok si režii zopakuje. The Boat That Rocked se odehrává v šedesátých letech minulého století a hlavními hrdiny bude parta Djů, kteří vysílají z mezinárodních vod své velmi osobité a především nelegální rádio. Avšak když mezi kolegy a nejlepší kamarády napochoduje půvabná January Jones, jde všechno přátelství stranou. Navíc to vypadá, že dny pohody a bezstarostnosti končí, protože ministr s tváří Kennetha Brangha se rozhodl zatnout rozhlasovým pirátům tipec. Curtis se sice posledních pár let věnoval především televizním projektům, ale věřme, že neztratil nic ze své schopnosti napsat chytrý a zábavný romantický film.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se