Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Obávaný bojovník | Fearless | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.09.2006
CZ premiéra: nestanovena
režie: Ronny Yu
hrají: Jet Li, Collin Chou, Masato Harada, Jon T. Benn, Nathan Jones, Hee Chin Paw
 

O FILMU

Jet Li v poslední době prožívá skutečnou renesanci, jakési probuzení ze zlého amerického snu, do něhož jej uvrhl Joel Silver. Po Od kolébky do hrobu se konečně mohl "utrhnout" a udělal to doslova, když natočil ve Francii Utržený ze řetězu (Unleashed), pro fanoušky to byl příslib lepších zítřků a teď se navíc Jet Li vrací do Číny, aby tu natočil s vizuálním mágem Ronnym Yuem pecku, která by měla fungovat jako pomyslná tečka za Jetovou akční kariérou. Yuen Woo-Ping u toho samozřejmě nesmí chybět. Otázkou je nakolik jsou úvahy o posledním akčním filmu vážné a jestli si to Jet nerozmyslí, ale na atraktivitě Fearless už to nic nezmění. Jet se s tímto snímkem vrací do období lidových hrdinů, kdy ztvárnil Wong Fei-Hunga, Fong Sai-Yuka nebo Chen Zhena. Právě ten poslední je žákem postavy, kterou si Jet zahraje nyní - mistra Yuanjia. Ten je v Číně zodpovědný za řadu dobrých skutků, včetně založení vlastní sítě škol a pozvednutí ducha čínského lidu.

Yuanjia chtěl lidem dokázat, že bojová umění se může naučit každý, což zjevně pramenilo z jeho dětství, kdy mu otec zakázal jít v jeho šlépějích a vysloveně nechtěl, aby se učil bojovým uměním. Yuanjia mu však sebral z knihovny manuál a začal se kung-fu učit sám. Během let se obrovsky zlepšil, ale se schopnostmi rostla i jeho pýcha - stal se z něj rváč, který se snadno nechal vyprovokovat k bitce (tímhle obdobím si prošel i Bruce Lee). Krutá lekce ho však donutí přehodnotit žebříček životních hodnot a Yuanjia dospěje v mistra a vytvoří vlastní bojový styl. To přiláká pozornost bojovníků z ostatních zemí, což vyústí v největší mezinárodní turnaj všech dob, na kterém chce Yuanjia dokázat, že čínské kung-fu má světu co nabídnout.

I díky tomu se poslední třetina filmu promění v takový malý Mortal Kombat a pokud jsem vás pořád ještě nenalákal, musíte si holt pustit nějakou ukázku. Už z prvních teaserů tryská energie na sto mil dopředu, takže se nebojím toho, že byste se k Fearless obrátili zády. Premiéra v Číně je naplánována už na leden 2006.

TRAILERY


FOTOGALERIE

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se