Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Obávaný bojovník | Fearless | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.09.2006
CZ premiéra: nestanovena
režie: Ronny Yu
hrají: Jet Li, Collin Chou, Masato Harada, Jon T. Benn, Nathan Jones, Hee Chin Paw

Obávaný bojovník: DVD


ikona
imf
 

Jet Li ve svém posledním kung-fu eposu konečně i v českých půjčovnách a DVD obchodech. Měl bych pochválit Magic Box, že sem dotáhnul tuhle perlu, která měla symbolicky uzavřít wushu kariéru slavného borce (všichni víme, že to tak úplně nedopadlo a Jet bude asi v tradičním stylu kopat ještě pěkných pár let). Obávaný bojovník stojí za to a když si kliknete o kus vlevo, dozvíte se proč. Já vám teď pro změnu vysvětlím, proč Magic Box chválit nebudu... Není to proto, že se k nám dostává pouze standardní verze a nikoliv Director's Cut. To je až příliš exkluzivní materiál (v Hong Kongu vyšel teprve před čtvrt rokem) a všechny ty scény navíc (asi třicet minut) nakonec nejsou příliš podstatné. Standardní verze má dvě hodinky a odsýpá velmi příjemně. Při dabingu se Zdeňkem Hruškou v hlavní roli sice budete skřípat zuby, protože Jet v některých pasážích zní jako teenager (bohužel i v těch částech filmu, kde nehraje sotva dospělého floutka, ale již vyzrálého mistra bojových umění), ale zřejmě vám nic jiného nezbude. Ten má totiž alespoň trochu dynamiky, narozdíl od originální kantonštiny dostupné ve stereo stopě. Přijde mi to vážně směšné, když hongkongské DVD za pět padesát (dolarů) má Dolby Digital EX a DTS ES, že Magic Box škudlí na téhle základní výbavě. Dokázal bych to ospravedlnit, kdyby měl disk solidní obraz. Ostrost a barvy jsou v pořádku, ale toho šumu...

Hrozná bída, která u podobného titulu zamrzí snad stonásobně. Jsem vděčný za jeho existenci na českém trhu, ale Magic Box jsem definitivně pasoval na hrobníka a skoro bych je postavil na úroveň Intersonicu. Ten možná odvádí kapku horší práci, ale je to na titulech, které stejně málokoho zajímají. Magic Box zvládá mrvit i klíčové filmy, na kterých nám záleží a tomu nebudeme mlčky přihlížet. Stačí se podívat na menu Obávaného bojovníka, které vypadá jak kdyby ho někdo vzal z litevské edice Mrazíka. Je to vážně k smíchu a zároveň k pláči.

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 2.0 - mandarínsky, Dolby Digital 5.1 - česky
Titulky: české
Cena: 499,-
K mání od: 22. 3. 2007

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace