Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Noc v muzeu 2 | Night at the Museum 2: Battle of the Smithsonian | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.05.2009
CZ premiéra: 21.05.2009
režie: Shawn Levy
hrají: Ben Stiller, Owen Wilson, Amy Adams, Bill Hader, Hank Azaria

Noc v muzeu 2: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Nebudu zapírat – u nás v redakci si prostě a jednoduše myslíme, že Stiller, kterého honí kostra dinosaura, stačil přesně jednou a vícekrát to vidět nemusíme. A říkáme tuplované ne v případě, kdy jde očividně jen o nastavovanou kaši, v jejímž rámci se mají připomenout staří známí a to je tak všechno. Náplň finálního traileru je díky tomu přesně tak prostoduchá, jak by se mohlo zdát na první pohled i poslech a smrskává se prakticky jen na výčet hrdinů, které uvidíte (a které už jste viděli minule). Proč že se to Stiller vrací do muzea a co se to vlastně, u všech čertů, děje, na to odpovědi nepřicházejí. Za to je tu spousta trsajících Einsteinů, bojová veverka a skvadra jiných bizarních tvorů lomeno existencí, jež si odbudou své patero trailerových vteřin prostřednictvím nějaké vypečené taškařice a uloží se k digitálnímu spánku. Řemeslníkům z 20th Century Fox nelze upřít střihačskou zdatnost a díky tomu trailer není úplný odpad – ale upřímně, jestli je tohle to hlavní a důležité, co bylo třeba vypíchnout ve finální ukázce, asi jen málokdo nad deset vyrazí na druhou Noc s opravdovým potěšením (tj. pravděpodobně bude pouze dělat doprovod někomu pod deset). Nudné, okoukané a veskrze průměrné.

Noc v muzeu 2: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Shawn  Levy možná kraluje Hollywoodu co do sterility svých filmů, přesto s postupujícím časem uznávám, že se Noc v muzeu 2 jeví jako neškodná rodinná oddychovka, která rychle profrčí vůkol a nezanechá vážnější škody. Atrakce a nejrůznější panďuláci se mají na plátně zjevně střídat ve frenetickém tempu, všechno se to bude rychle hýbat, skákat, hláškovat a fackovat. A mezitím občas něco zkusí Ben Stiller, pořád ten samý rozverný sympaťák, i na prahu čtyřiačtyřicítky. Dobrotu rozhodně dělá styl nové trailerové prezentace -  ta okleštila omáčku a zhustila show do velmi úderných devadesáti sekund, které brzy ústí v pádící akční koláž. S tyranosaurem, letadlem, raketou, opicemi, veverkou, Napoleonem, Al Caponem, autem, koněm a protahujícím se Abrahamem Lincolnem. Je toho hodně. Šlape to, frčí to a ještě v tom pohazuje loknami milá Amy Adams? Pak palec tentokrát nahoru.

Noc v muzeu 2: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Bláznivé rodinné dobrodružství podle vzoru "větší, dražší, bláznivější"? Příznivci jedničky můžou radostně poskočit na židli a zopakovat, že první noc strávená v muzeu neměla čím urazit. Není to ale sakra trochu málo? Má se snad proto přehlížet očividná sterilita všeho, na co sáhne nešťastník Shawn Levy? V žádném případě! Zdroje tu jsou, v Noci v muzeu 2 se jimi ale nepřístojně mrhá. Máme tu ty nejtalentovanější komediální zjevy několika generací, Owena Wilsona, Billa Hadera, Steva Coogana, Amy Adams, Bena Stillera i Jonaha Hilla, dva posledně jmenovaní by si přitom zasloužili napráskat už za jedinou společnou scénu v traileru. Není totiž nic horšího než trapnost natažená do extrému... tvůrci přesto v podobné dialogové bažině vykoupou své herce hned natřikrát, a to prosím mluvíme jen o ukázce, která staví hlavně na úderném sestřihu digitálních skopičin. Jak bude vypadat výsledný film? Při pohledu na všechny ty oživlé chobotnice, hlodavce, panáčky, relikvie, sochy a jiné monumenty (včetně hláškujícího Abrahama Lincolna! wtf?) si lze leccos domýšlet. A nejsou to představy vhodné pro zpříjemnění Vánoc. Vykastrované bijáky Shawna Levyho prostě bolí už jen z upoutávek. I Shankmanovy Pohádky na dobrou noc s Adamem Sandlerem vypadají líp.

P.S.:Osobně nechápu přesun premiéry na léto – ať mi nikdo netvrdí, že by taková pitomina nevydělala o Vánocích mnohem víc než v nadupaném květnu.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace