Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Noc v muzeu 2 | Night at the Museum 2: Battle of the Smithsonian | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.05.2009
CZ premiéra: 21.05.2009
režie: Shawn Levy
hrají: Ben Stiller, Owen Wilson, Amy Adams, Bill Hader, Hank Azaria

Noc v muzeu 2: Blu-ray


ikona
st39.6
 

Druhá Noc v muzeu je na tom stejně jako její předchůdce. Neurazí, děti jistě pobaví, že by jí ale člověk potřeboval sjíždět každý měsíc, se říct nedá. Filmové fanoušky potěší odkazy jako nástup Darth Vadera nebo "boto-režba" parodující Třístovku, nebo prostě fakt, že Shawn Levy natočil velmi koukatelný film, kterému se těžko něco vyčítá. Vtípky jsou relativně chytré, postavičky humorné (šišlající Faraón rozesměje pokaždé) a přitom se tu nikdo nesnižuje k řachandě ze žánrového dna.

Navíc je Noc v muzeu docela velkolepý film, ačkoliv to tak na první pohled nemusí vypadat. Vždyť historické postavy z tolika rozdílných období našich dějin najdete leda tak ... v muzeu, stejně tak živá umělecká díla a hlavně: zpívající amorky (Jonas Brothers ftw!;). Doslova na každém rohu člověka čeká nějaké příjemné překvapení. Nechci Levyho zas tak moc vychvalovat, přece jen mu chybí trocha odvahy, druhá Noc v muzeu je ale prima. 7/10

Přepis na Blu-ray je vesměs průměrný jak po zvukové, tak obrazové stránce. DTS-HD mě nijak neuchvátilo, ale výhrady bych hledal stěží. Drobátko hůř je na tom obraz. Uhodí to do očí hned na první pohled - na Noci v muzeu se zřejmě ani trochu neodstraňovalo zrno a ačkoliv to je ve většině případů dobře, tady si nejsem moc jistý. Normálně odstraňování zrna film zbaví ostrosti a drobnokresby, jenže Noc v muzeu má hodně zrna a přitom není kdovíjak ostrá. Nikdy to nevytváří rušivý efekt, techničtí šťouralové si ale budou říkat, že Blučko má na víc. Na druhou stranu je tu onen "filmový feeling", ten tomuhle transferu odepřete stěží. Na plátně musí Blu-ray vypadat fantasticky. Barevné podání je na úrovni, kontrast a jas stejně tak a s tím spjatá hloubka obrazu vtáhne do scény velmi rychle. Nočním záběrům, kterých tu je hodně, se daří držet obraz na dobré úrovni, paradoxně je v nich mnohem méně znatelné zrnění a šum.

Co mě velmi mile překvapilo a kvůli čemu bych Noc v muzeu doporučil alespoň zapůjčit, je bonusová sekce. Množství informací, které tu tvůrci s divákem sdílí, je neuvěřitelné. Opět nebudu vypisovat konkrétní dokumenty, k tomu stačí nějaký e-shop, Noc v muzeu je ale v tomhle ohledu vybavená lépe, než leckterý z klasických velkých letních blockbusterů. Jako jeden ze stěžejních dokumentů doporučuji Den s režisérem Shawnem Levym. Ať už si o něm myslíte cokoliv, jeho pracovní den je nabitý stejně jako u jakéhokoliiv jiného režiséra, projít si v půl hodině jednotlivé kroky takového natáčecího dne (který byl samozřejmě kvůli dokumentu mírně "vytuněn", ale čert to vem) proto skýtá veliký zážitek. Třeba zrovna zmiňovaná scéna odkazující ke Třístovce Zacka Snydera tu má spoustu prostoru.

Stejně jako tady, i v ostatních dokumentech se mísí humor (občas trapný) s klasickými fakty. Občas humor převažuje, občas ne. Třeba dokument o postavách bych pro jistotu vynechal, je to jeden dlouhý improvizovaný vtip, snažící se komentovat vztahy mezi nimi. Nuda. Ještě horší jsou "Hovory z jeskyní", skoro pětiminutový rozhovor s jeskynními muži... kteří neumí mluvit. Nápad dobrý, ale tak na dvacetivteřinovku. Po pěti minutách jsem si připadal jak na drogách. Každopádně vedle všudypřítomných gag-reelů, vystřihaných scén a promo "dokumentů" je tu spousta bonusů, které se zabývají samotným filmem a jeho vznikem. Rozebrána je tu tvorba snad každé výraznější scény (třeba té z černobílé fotky oslav), takže se dozvíte víceméně všechno, co jste o výrobě filmu chtěli vědět. Bez legrace - i kdybyste film neviděli, jeho bonusová výbava je pomalu jak naučná pomůcka.

Obraz: 2,35:1 :: 1080p (AVC MPEG-4)
Zvuk: DTS-HD MA 5.1 - anglicky, Dolby Digital 5.1 - česky
Titulky: české
Datum vydání: 19 .10. 2009
Cena: 799,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace