Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Nezvratný osud 4 | The Final Destination | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 28.08.2009
CZ premiéra: 15.10.2009
režie: David R. Ellis
hrají: Krista Allen, Nick Zano, Lara Grice, Richard T. Jones, Shantel VanSanten

Nezvratný osud 4: Trailer ve 3D


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

 3-D vládne světu. Nebo alespoň bude vládnout. Už teď se ale hity s vůní smažené kukuřice houfně ženou za třetím rozměrem, což je ve většině případů nejen akt velmi chvályhodný, nýbrž i z komerčního hlediska veskrze účinný. Problém nastává ve chvíli, kdy tenhle technologický zázrak chcete přenést na internet a nedisponujete při tom distribučními kanály, které by mohly do každé domácnosti přinést alespoň jedny brýle s červeným a modrým sklíčkem. Propagátoři Nezvratného osudu myšlenku proto obrátili vzhůru nohama a nařachaný televizní spot předvedli do hmotné formy, která pustoší webovky a cáká na váš monitor krev. Může to vyznít samoúčelně, ale k bezduchému hororovému sequelu, jenž se snaží okouzlit teenagery několika efektními krvavými atrakcemi (a daří se mu, viz nedělní souhrn tržeb), to vlastně docela přesně sedí. Prostě taková víkendová kravinka, která je ještě pořád dost originální a hravá na to, abyste ji neodpálili jako dementní experiment pro potěchu pětiletých děcek.

Trailer lze přehrát jen na původní stránce, odkaz na ni najdete pod linkem LOW.

Nezvratný osud 4: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Před deseti lety roztočil James Wong nenápadný horor o tom, že Smrti smrťoucí nikdo neupláchne. A protože pracoval svědomitě, povedlo se mu chytrou zápletku rozvést ve vyvražďovačku, která pobavila, možný si i zadělala na štempl V.I.M. (kdo ví), ale hlavně založila jednu slušnou sérii. Pak přišlo to, co v Hollywoodu nutně doprovází každý úspěch, totiž ředění, variování, opakování, zkrátka nestoudné dojení téhož konceptu. A protože se značka dožila roku 2009, kdy už nejsou cool pokračování, nýbrž remaky, restarty a rebooty, dočkali jsme se čtvrtého dílu bez čtyřky, se strohým názvem The Final Destination (snad bude český distributor rozumný a čtyřku v názvu zanechá). Žádný z Wongových následníků se přitom stále neopovážil ukročit alespoň malinko stranou. Na upoutávkách je proto pořád nejzábavnější shrnutí tragické události, jíž parta teenagerů zázračně uteče, naopak potenciálního diváka musí zklamat, že se znovu vyzrazují všechny mordy. V kině si pak jen doplňujeme bílá místa, a to v množství menším, než by bylo záhodno… že se bude vraždit v myčce nebo na eskalátorech už prostě víme po ukázce, stejně tak to, že se režisér David R. Ellis (jenž makal na dvojce) nebojí zas o stupeň divočejších digitálních exhibicí. Fandům to bude bohatě stačit, nezainteresovaní zůstanou nezainteresovanými i nadále.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace