New Yorku, miluji Tě | New York, I Love You | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 16.10.2009
CZ premiéra: 28.01.2010
režie: Yvan Attal, Allen Hughes, Scareltt Johansson, Mira Nair, Natalie Portman, Brett Ratner, Fatih Akin
hrají: Shia LaBeouf, John Hurt, Natalie Portman, Blake Lively, Christina Ricci, Hayden Christensen, Kevin Bacon
 

V KOSTCE

Prostřední zastávka na trase Paříž - New York - Peking. Jedenáct režisérů krotí vášně, poselství i jinotaje uprostřed hyperaktivní metropole. Méně hvězd, méně příběhů, ale stejně okouzlující nitro, které vás vtáhne do sebe. Někomu bude chybět francouzská dekadence, jiný naopak ocení živočišnost a bude o tom všem diskutovat ještě dlouho poté, co zhasne plátno. Sto lidí, sto chutí, ale New York jen jeden. A tenhle film ho zkusil, alespoň na chvíli, obejmout.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY


FOTOGALERIE

O FILMU

Povídkový soubor s názvem Paříži, miluji tě se do našich kin dostal sice teprve nedávno, ale na svět přišel již před dvěma lety. A měl úspěch. Světoznámí i neobjevení režiséři dostali možnost vypovídat se ze své lásky k hlavnímu městu Francie a dá se říct, že až na pár výjimek se jim to hodně povedlo. Letos si tedy dají repete, ale namísto Paříže se dočkají milovníci největšího amerického města. Multikulturní New York je pro režiséry a styl, který se objevil v Paříži, miluji tě, možná ještě vhodnější. Rozdílnost jednotlivých čtvrtí a tím i jednotlivých povídek by mohla být ještě mnohem markantnější než u „prvního dílu“ a pokud se tvůrci poučili z chyb, které udělali poprvé, mohlo by to tentokrát opravdu stát za to. Za kameru zasednou zkušení filmaři jako Bret Ratner nebo Mira Nair, ale režírovat si zkusí třeba i Scarlett Johansson nebo Natalie Portman. Evropský pohled na New York zastoupí Francouz Yvan Attal a jeden z nejzajímavějších současných filmařů Fatih Akim. Před kamerou se to samozřejmě bude hvězdami jen hemžit, ale je asi zbytečné bát se, že by se Shia LaBeouf nebo Orlando Bloom pokoušeli ukrást film pro sebe. Newyorské čtvrti bezpochyby nabízí spoustu příběhů, které stojí za to vyprávět, tak věřme, že i podruhé bude na co koukat.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se