Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Neuvěřitelný Hulk | The Incredible Hulk | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 13.06.2008
CZ premiéra: 17.07.2008
režie: Louis Leterrier
hrají: Edward Norton, Liv Tyler, Tim Roth, William Hurt

Neuvěřitelný Hulk: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Ano, ano, ano. Takhle to Hulkovi sluší! Tam, kde střih trpí nespavostí a chorály se netrpělivě ošívají pro své další podpůrné dobrodružství, stává se z Neuvěřitelného Hulka neuvěřitelný hluk. A to je to, co bylo potřeba. Ukázka síly v hustě zelených barvách, předimenzované perspektivě a tempu rozjetého vlaku dává Hulkovi do rukou dostatečně průrazné ostří, které kosí další řadu nevěřících Tomášů a spolehlivě je obrací na víru. Zběsilá jízda, kde absentují dialogy a zdůrazňují se všechny rychlé pohyby, vypadá jako ušitá na zakázku epileptickým požitkářům z MTV. Rozmlácená auta, rozmlácené silnice, rozmlácené všechno – totální destrukce všeho je tématem číslo jedna a i když je zřejmé, že všechno tohle bude naředěno dlouhými dialogy a psychologickými rozbory, na té malé ploše tomu není skoro co vytknout.  Leterrier vzal další fázi kampaně zodpovědně – vždyť kdo by se tohle léto nechtěl svést na té mamonem páchnoucí vlně, kterou po kreslených obrázcích lačnící diváctvo dotuje ze všech stran. Iron Man nastínil, Hulk to uzavře. Nebo možná ne. Ale rozhodně už mu věřím víc než kdy jindy.

Neuvěřitelný Hulk: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Vypadá to nadějněji. V jistém směru. Třeba v kategorii nejdražší béčko filmové historie by to Hulkovi slušelo. Všechno to totiž působí až příliš cheesy. Edward Norton nám natéká jako marshmallow, který někdo na pár dnů naložil do zelenkavého hnisu. Není to sympaťák, nemá smutná kukadla Erica Bany a jen magor by s ním mohl vyjednávat. Jenže říkejte to Timu Rothovi... Právě o něm je tenhle trailer, což jenom stvrzuje zvěsti o psychologii podpořené ultimátní řežbou dvou velkých potvor. Něco navíc? Ani ne. Snad jen pár polibků s Liv Tyler, nepodařené vojenské manévry a občas nějaký rozstřelený vehikl. Problém je, že to, co od prvních sekund působí spíš jako šedivější stylizace, na konci evokuje hlavně dojem láce. Leterrier sice zjevně nezapomněl, že dynamiku je třeba tlačit do každého záběru, žádný z nich ale není k zulíbání a půlka z nich se topí v nevábné tmě. Navíc tady zrazují efekty, jinde to zas nemá správné grády. Takže i když je ukázka co do kompozice parádní, obavy ohledně výsledného díla redukovat nezvládá.

Neuvěřitelný Hulk: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Říkal o sobě, že ho nebudete ho mít rádi, když se rozzlobí. Měl pravdu a lidi na něj v kinech zanevřeli. Možná je to celé nějaké divné prokletí kolem tak dobrého comicsu, kterému se na plátně tak nedaří – ale ani dnes to nevypadá na pád kinematografické atomovky. Soudě podle teaseru, který si potrpí spíše na rozvin mytologie a psychologizaci všech postav než na globální destrukci ulic a bloků odhazováním kamionů, roste nám tu možná druhá vize Anga Lee. Nemám pocit, že bych byl extra náročný divák, ale i mně se jeví, že po průšvihu s tržbami prvního dílu se mohl Hulk mihnout hned v první ochutnávce v ostřejším a akčnějším světle. Resp. uvítal bych ho tam mnohem raději a třeba mu tu náruč otevřel s vřelou - a ne jen ze slušnosti hranou - upřímností. Takhle se ptám sám sebe, jestli si ukázky na „velké filmy“ zaslouží své minimální čtyři hvězdičky jen za to, že přijdou. A mým pocit, že ne – název filmu nedělá všechno a pořád mám pocit, že se z toho dalo i pro ten teaser vytřískat víc. Ano, je tu efektní odhazování kusů asfaltu a dnes už kultovní „Neo vs. Smith“ rozběh, rozeznívají se tu prima bubny, jenže… za 125 miliónů je tu pořád nějak podivně béčkově a… barevně „vyblitě“. Možná jsou triky v postprodukci, možná je to umělecký záměr, možná se čeká jen na fanouškovské reakce, které naznačí lepší směr. Pořád je ještě dost času na změny, ale ty „možná“ se nějak moc vrší. A nepřidává jim ani to, že teaser pořádně začíná až pár vteřin před svým koncem. Každopádně, nebudeme ještě házet flintu do žita - míň řečiček a víc zelené a možná to „tam“ přece jen bude. Trailer napoví víc.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace