Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Náhradníci | Surrogates | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.09.2009
CZ premiéra: 08.10.2009
režie: Jonathan Mostow
hrají: Bruce Willis, Ving Rhames, Rosamunde Pike, Radha Mitchell, Michael Cudlitz

Náhradníci: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Robotický dvojník Bruce Willise s useknutou rukou. Bruce Willis podezřívající chlapíky „tam nahoře“, že kují něco nekalého. Bruce Willis ve sci-fi od Jonathana Mostowa. To jsou jen tři z desítek důvodů, proč Náhradníci zajímají tolik filmových fandů. Některé hvězdy mají pořád dost velký zvuk na to, abychom je chtěli vidět i v éře Miley Cyrus, kdy ostřejší detektivní historky s plešatým hrdinou vyšly z módy. Znovu můžeme říct hlasité „Áno!“, protože i druhá upoutávka je elitním příkladem toho, jak se v Hollywoodu montují trailery. Našlapaná elektro pecka z druhé části klipu patří určitě k tomu nejprůraznějšímu, co jsme za poslední měsíce slyšeli a neuplyne asi ani půl roku, a poslechneme si ji v nějakém dalším traileru znova. Řemeslně tu všechno sedí, herci, zápletka a režisér vyhánějí očekávání nahoru, přesto se přiznám, že s těmi ukázkami mám jeden velký problém. Trailer 2 kupříkladu drží koncept první upoutávky a chytře spoří čas půlminutovou exkurzí do světa robotů. Navíc by se mohlo zdát, že Mostow si něco schovává až na film, protože všechny nej záběry už známe z prvního klipu – jenže proč se pak v traileru prozrazují úplně všechny zásadní zvraty, odhalení, odpojení a skony, he?! Nechápu a doufám, že do kina nejdeme jen kvůli doplnění posledních deseti minut. Pak by totiž možná mohlo platit, že Mostow jednoduše nemá co víc ukázat…

Náhradníci: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jonathan Mostow byl smutný, že mu sebrali robotickou hračku. A tak si pořídil svou vlastní. Můžete si klidně plivat na jeho terminátoří úkrok k rozpustilé akční komedii (McG brzy přesvědčí i bezvěrce o jeho kvalitách :-), ale to, že na rozdíl od jiných točí vesměs dobré filmy, mu snad neodpářete. Máme tu tedy pěkný PŘÍSLIB. V The Surrogates jako bychom se vrátili na přelom 80. a 90. let, právě do éry těžkotonážních scífek typu Total Recall a Terminátor. Trailer pro vás velmi elegantně shrne zákonitosti světa, ve kterém se budeme pohybovat. Přes hlas z reklamy vám poví, že každý druhý člověk bude mít svůj robotický "klon", jenž si za něj klidně užije všechny světské radosti. Jenže jedním z oněch klonů bude i detektiv s tváří Bruce Willise - a když máte někde detektiva Bruce Willise, je jasné, že se něco brzy musí porouchat... a v ouzkých bude rovnou celé lidstvo. Což nás podle traileru může jen a jen těšit, přestože samotný klip dějiny audiovizuální prezentace filmů nijak zásadně nerozboří. Ovšem propaguje film, který by opravdu mohl vykvést v zásadní podívanou. Zápletka je sexy a nejen pánové Croneneberg či Verhoeven by z ní uměli vymlátit něco chytrého, či rovnou lehce filozofického. Jde o scénář, jaký má Mostow v ruce -  o zbytek bych se osobně moc nebál. Pořád je vidět, že režisér rád utrácí za triky hlavně proto, aby triky kamufloval, že rád fyzičtější akci a tak podobně. Podobně jako vypadala nedigitálně monstrózní honička z T3, působí i špinavě a hutně některé výbuchy a přeskoky v The Surrogates, byť jich nejspíš bude jen pár. V éře režisérů typu Lee Tamahori mi ale i tohle připadá jako dost zásadní informace.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace