Muži, co zírají na kozy | The Men Who Stare at Goats | 2009
csfd  imdb
US premiéra: 06.11.2009
CZ premiéra: 01.04.2010
režie: Grant Heslov
hrají: George Clooney, Ewan McGregor, Kevin Spacey, Jeff Bridges, Robert Patrick
 

V KOSTCE

Bob je znavený reportér, kterému manželka zahnula s jednorukým šéfem. Proto se jako ublížený muž rozhodne zocelit v Iráku. Na cestě potká záhadného Lyna, který mu začne vyprávět historku o tom, že je rytířem Jedi z tajného řádu Nový věk... Koncepčně zajímavý film se spoustou roztomilých pomrknutí je bohužel zábavný pouze v maličkostech a dílčích scénách, kde mají herci možnost se vyblbnout. Příběh samotný působí poněkud stroze a vyžaduje velkou dávku soustředění a trpělivosti, aby vůbec dával nějaký smysl. Bezpochyby nejvlažnější "vtipná komedie" roku.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY


FOTOGALERIE

O FILMU

George Clooney si umí vybírat filmy. Natáčí si to, co ho baví a když dojdou peníze, udělá Dannyho parťáky nebo nějakou jinou sázku na jistotu. A pak se zase vrací tam, kde mu je nejlépe. U Man Who Stare at Goats ale nejspíš spojil příjemné s užitečným. Hlavním hrdinou bude mladý válečný zpravodaj Bob Wilton, jenž v Iráku narazil na něco, co mu může zařídit nejen Pulitzera, ale možná i kulku do hlavy. Potkal totiž Lyna Cassadyho. Vojáka, jenž mu tvrdí, že je jedním z absolventů tajného vojenského programu, při němž se ke slovu dostaly i nějaké ty paranormální jevy. Vyzrazení tohohle státního tajemství by ale mohlo být pro oba dva velmi nebezpečné. Při pohledu na obsazení to vypadá, že Man Who Stare at Goats má hodně zajímavý scénář, protože sehnat do jednoho filmu McGregora, Spaceyho a Bridgese nejspíš nebyla žádná legrace. Grant Heslov ale právě dobré scénáře psát umí. Za Dobrou noc a hodně štěstí si odnesl nominaci na Oscara a dnes už si asi jen málokdo vzpomene, že před lety dělal křoví Schwarzeneggerovi v Pravdivých lžích. Jako režisér sice příliš zkušeností nemá, ale Clooney mu jistě jako kamarádovi a kolegovi v případě nutnosti rád pomůže.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (9)
© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se