Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Muž z oceli | Man of Steel | 2013
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 13.06.2013
CZ premiéra: 20.06.2013
režie: Zack Snyder
hrají: Henry Cavill, Amy Adams, Russel Crowe, Kevin Costner, Diane Lane, Michael Shannon

Muž z oceli: Trailer 4


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Husí kůže. Nejen z epického obsahu, majestátné hudby a nasupeného Cavilla, ale především z vědomí, že tady má někdo hodně dobře rozdané karty a rozhodl se jít all in. Warneři zjevně na ničem nešetřili a pustili Snydera trochu ze řetězu, který ovšem stále na konci pevně drží Nolanovic famílie. A poslední ukázka je nádhernou gradací dalších a dalších příjemných překvapení. Možná natolik mocnou, že byste ji měli vynechat, pokud si to v kině opravdu chcete užít tzv. na plný koule. Těžko se vyhnout dojmu, že tenhle trailer ukazuje příliš. Na druhou stranu je tu tolik prostředí, emocí a kulis, že z toho máme v hlavě spíš jen příjemný zmatek, než pocit, že jsme už všechno viděli. Já osobně mám tedy pocit, že to VŠECHNO teprve vidět chci. A to čekání mě zabíjí. Pro nás novinářské nadlidi naštěstí nebude tak dlouhé, ale než nás začnete kamenovat... víte jaké je u podobných pecek pak to čekání do druhého zhlédnutí? Ještě horší.

Muž z oceli: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Zack Snyder se dlouhé měsíce v trailerové kampani držel zpátky a nabízel nám filozofii místo akčních scén, které nám dělají z očí strouhanku. Pár týdnů před premiérou to všechno musí ven a nejnovější ukázka vypadá jako poskládaná z několika filmů dohromady. Konečně mají záporáci koule a nejsou to jen divní paňácové z vesmíru. Konečně to vypadá na apokalypsu, kterou nepocítí jen pár lidí v Metropolis, ale rovnou je řeč o pár milionech. Kampaň nám ukazuje obě tváře filmu - tu hladce oholenou, od které se odrážejí kulky, rakety, letadla a domy, ale i tu vousatou, do které se stihly zašmodrchat hlubší podtóny děje. Možná si myslíte, že Snyder obojí neutáhne, ale první ohlasy hovoří o něčem jiném. A tahle pětihvězdičková smršť definitivně dotáhne do kin i lidi, které neoslovuje pomalu mudrující Kevin Costner, a celou dobu čekali na něco... no na něco SUPER. Tak tady to máte a napumpujte si plnou. 

 

Muž z oceli: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Luxusní prácička. Warneři o Supermana pečují ukázkově. S každou další upoutávkou rozšiřují měřítko, s každou odtajňují nové vypulírované záběry, s každou přidávají na osudovosti. A všechno to pořád vyznívá luxusně. Jak v intimních pasážích, kdy Snyder těží z parádního hereckého obsazení a mocných linek z dialogů, které plně nahrazují voice-over vypravěče, tak i v rámci opulentních trikových pasáží. Celé to působí neskutečně plně - jak po akční stránce (vzpomínáte si, jak Singer vyrukoval jen s jedním letadlem, jinak neměl v ruce nic?), tak co se týče dalšího příběhu o nejikoničtějším superhrdinovi všech dob. Za mě adept na trailer roku, s parádním hudebním podkresem.

Muž z oceli: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Zack Snyder opět překvapuje a sakra, že se mu tentokrát opravdu daří nahnat husinu a vystřelit očekávání do nedohledných výšin! Warneři očividně chápou, že Nolanova temnější cesta je jedinou možnou odpovědí DC na marvelácký útok omalovánek a jestli se jim podaří udržet podobný tón i ostatních jejich comicsovek, věřím, že budou diváci v kinech nechávat celé výplaty. Z nového Supermana se klube tak trochu artová a těžce osudová záležitost, která bude částečně řešit origin Muže z oceli, zároveň však bude klást důraz na jednu velice důležitou otázku: Je svět na Supermana připravený? Nejslavnější superhrdina bude muset světu dokázat, že jsou jeho služby potřeba. Snyder, zdá se, s Nolanem a s Goyerem přišli na to, jak jednu z nejstarších comicsových postav uchopit v moderním stylu. Všechno to vypadá strašně dobře a budování tajemna kolem superchlápka s eSkem na hrudi funguje dokonale. Snyder se Supermanem pracuje jako s ikonou, takže si postavy jako takové moc neužijete - celý trailer se objevuje jen v náznacích. Jenže právě proto tahle ukázka funguje na pět. Tímhle stylem Warneři nakopou Marvelu zadky.

Muž z oceli: Comic-Con teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

KINORIP...

... a lepší to zřejmě nebude. Exkluzivní upoutávky z Comic-Conu si studia pečlivě střeží, takže je malý zázrak, když se některé z nich podaří usídlit na internetu. Letos bychom podobný únik ocenili hned u několika trailerů (Pacific Rim, Iron Man 3, Hobit...). Jenže Youtube zatím brázdí jen Man of Steel, jehož dvouminutové promo konečně dorazilo v koukatelné kvalitě. A podle očekávání je to hrozná pecka. Někteří skeptici se po dvojici úsporných teaserů nepochopitelně báli, že bude Snyderovo pojetí Supermana malebnou artovkou, která místo mohutné destrukce nabídne hlavně odpočívající motýly. Uniklá stopáž by ale tyhle obavy měla rychle utnout, neboť v ní Snyder vytahuje jeden trumf za druhým. Obří exploze, smutný Russell Crowe, největší vojenský úspěch v historii... To všechno je za zvukového doprovodu Tenké červené linie vizuálním majstrštykem, jež Snyder jako tradičně poskládal do neskutečně parádní podívané. Věříme, že nás v kině položí na lopatky? Po předchozích zkušenostech ne. Toužíme po tom? Hell yeah!

Muž z oceli: Teaser B


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

VERZE S COSTNEREM

Nečekané, chytré... nádherné? Zack Snyder už na Comic-Conu varoval, že v prvním teaseru Man of Steel neodhalí moc. A nelhal, protože rok před premiérou dostáváme jen Clarka Kenta, kterak jako děcko pobíhá v rudé kápi, nebo jako statný mladík pracuje na rybářské lodi. Na blockbuster, od kterého lidé chtějí především obří akci, je to velice odvážný koncept. Naštěstí ale funguje na jedničku, protože si střihač přizval na pomoc voice-over Kevina Costnera (Jonathan Kent) a hudbu z Pána prstenů. Vznikla tak doslova éterická minutka a půl, v níž zarostlý muž z oceli smutně kouká a stopuje náklaďák, aby se diváci mohli ptát... Proč by něco takového sakra dělal? Háček je pevně zaseknutý. Gratulace, Zacku.

Muž z oceli: Teaser A


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

VERZE S CROWEM

Nečekané, chytré... nádherné? Zack Snyder už na Comic-Conu varoval, že v prvním teaseru Man of Steel neodhalí moc. A nelhal, protože rok před premiérou dostáváme jen Clarka Kenta, kterak jako děcko pobíhá v rudé kápi, nebo jako statný mladík pracuje na rybářské lodi. Na blockbuster, od kterého lidé chtějí především obří akci, je to velice odvážný koncept. Naštěstí ale funguje na jedničku, protože si střihač přizval na pomoc voice-over Russella Crowea (Jor-El) a hudbu z Pána prstenů. Vznikla tak doslova éterická minutka a půl, v níž zarostlý muž z oceli smutně kouká a stopuje náklaďák, aby se diváci mohli ptát... Proč by něco takového sakra dělal? Háček je pevně zaseknutý. Gratulace, Zacku.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace