Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Muž z oceli | Man of Steel | 2013
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 13.06.2013
CZ premiéra: 20.06.2013
režie: Zack Snyder
hrají: Henry Cavill, Amy Adams, Russel Crowe, Kevin Costner, Diane Lane, Michael Shannon
 

V KOSTCE

Smyslová přesilovka na úkor hloubky, která ovšem zapouští velmi silné kořeny. Warneři by měli Snyderovi děkovat v hlubokém předklonu. A diváci? Ti jeho tour de force ocení zpětně, až se bude vzpomínat, kdo vlastně novou éru DC Comicsu spolu s Nolanem vystřelit na vyšší orbit.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERYFOTOGALERIE

O FILMU

Po úspěchu "Třístovky" se předpokládalo, že se ze Zacka Snydera stane jeden z těch režisérů, kteří za malé peníze točí megaúspěšné velkofilmy. Snyder ale očekávání naplnil jen částečně - pořád je schopný natáčet velkolepé snímky za peníze, za které si Jerry Bruckheimer kupuje svačinu, jenže s tím vyděláváním už to tak slavné není a s diváckým přijetím vlastně také ne. Doteď si totiž Snyder točil, co se mu zachtělo (Watchmen, Legenda o sovích strážcích, Sucker Punch) a Warneři, vědomi si jeho ohromného potenciálu, mají v plánu jednu ze svých největších hvězd kapánek zkrotit. Což možná v souvislosti s comicsovým hrdinou Supermanem, kterého studio jednoduše musí natočit, protože by mu jinak propadla práva, zní trochu podivně, ale ono se to má tak: v případě Muže z oceli budou za Snyderem stát producenti (v čele s Christopherem Nolanem!), kteří budou mít jistě ucelenou vizi a Snydera budou brzdit, když bude potřeba. A hlavně: Superman je tak neskutečně provařená značka, že si skoro nelze představit její neúspěch. Jistě, pořád je tu Singerův Superman se vrací s celosvětovými tržami pod čtyři sta milionů, tedy hluboko pod očekáváním. Jenže Singer natočil retro-poctu Donnerovi, která nikoho nezajímala. Něco takového u Snydera nehrozí, v jeho případě se můžeme těšit na návrat ke kořenům postavy (film by se měl motat kolem mladého Kenta, který cestuje po světě a "teprve se hledá") a hlavně na nálož akce, která nám bude vypalovat zorničky a trhat ušní bubínky. A co si budeme povídat - pokud Snyder konečně využije akční potenciál Supermana, diváci se na film pohrnou ve velkém. Protože to je něco, co zajímá snad každého. Navíc se podívejte na to obsazení! Kevin Costner jako Jonathan Kent, Diane Lane jako jeho družka Martha? Russel Crowe jako Jor-El, Amy Adams jako Lois Lane? Michael Shannon jako generál Zod? Ale no tak, tohle prostě musí být pecka, jíž se snad podaří zvrátit trend posledních týdnů, kdy diváci ztrácejí zájem o comicsové adaptace. Vrací se legenda. To by bylo, aby se jí to na druhý pokus nepodařilo!

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (338)
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se