Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mongol - Čingischán | Mongol | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 06.06.2008
CZ premiéra: 17.04.2008
režie: Sergei Bodrov
hrají: Tanadobu Asano, Aliya, Tegen Ao, Ying Bai, Bao Di, You Er, He Qi, Bu Ren

Mongol - Čingischán: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Právě včas. Právě včas si za mořem brousí zoubky na Mongola, toho času neúspěšného oscarového nominátora v kategorii nejlepší neanglicky mluvený film l.p. 2007. Právě včas abysme si mohli naposledy osvěžit vzestup bájného Čingischána a namlsat se na velké plátno. Zdá se, že ho bude potřeba. Zahraniční péče totiž Mongolovi prospěla a ten vypadá hned líp než kdejaká přezdobená wuxia (nebo jak se tomu nadává), v níž všem těm Zhangům a Harkům statuje před kamerou polovina Čínské lidové armády. Mongol je naoko skromnější, těžkotonážní dikce vypravěče mu ale dodává tu správnou mytickou barvu. Širé pláně a na nich ozbrojení pašáci třímající zbraně, jež český multiplex moc často nevidí, to jsou vcelku prosté, ale i neodbytné argumenty pro spokojené civění na monitor. Americký trailer míchá výjevy z válečných polí i ze stanů s naprostou přesvědčivostí, a když se v reproduktorech rozjede hudba jak z ukázky na čtverku Matrixu, člověk si může alespoň občas zavrnět blahem. Teď jen aby z nás Mongol v kině neudělal mongoly. Stačilo, že z nás Nomád udělal blbce.

Mongol - Čingischán: Ruský trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Trailerové sucho je v plném proudu a tak nezbývá než sáhnout hlouběji do rezerv, které máme k takovému účelu přichystané. Ruskému traileru k Mongolovi se můžete smát, jak dlouho chcete, stejně vás ale po úvodním rozjaření hned několikrát napadne, že to tak zlé není. Odmyslíte-li si řeč, která jde ruku v ruce s drsností a krvavostí scén asi tak stejně dobře jako čeština (takže vůbec), dostanete zajímavý hybrid mezi Alexandrem a Posledním samurajem, kterému nelze upřít jisté osobní kouzlo. Vizuální obžerství vypichuje své nejsvětlejší okamžiky v precizně zpomalených záběrech – a ať už jde o stříkající krev nebo padající vodu, trailerem se šíří neklamné tušení, že Jakubiskových 11 miliónů eur pro Bathory se může jít vedle Mongola s přehledem zahrabat ostudou do hnoje. Epická rozmáchlost vyprávění je nevídaná, jednotlivé fragmenty na první pohled působivé. Dočkáme-li se také nějaké ukázky v angličtině, asi se nebude proč zlobit, protože v Rusku se v poslední době dějí velké filmové věci. Mongol vypadá opravdu dobře.

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace