Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mongol - Čingischán | Mongol | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 06.06.2008
CZ premiéra: 17.04.2008
režie: Sergei Bodrov
hrají: Tanadobu Asano, Aliya, Tegen Ao, Ying Bai, Bao Di, You Er, He Qi, Bu Ren
 

V KOSTCE

Na evropské a asijské poměry velmi vydařená výprava, triky i bojové scény. Mongol – Čingischán zkrátka vypadá dostatečně dobře na to, aby zakryl fakt, že příběh jednoho z nejslavnějších dobyvatelů všech dob je poměrně mdlý a nezajímavý. Bitvy jsou sice parádní, ale to, co se děje mezi nimi, je bohužel většinou poměrně velká nuda. I když se tvůrci snažili natočit spíše dobrodružný než historický film, scénář by potřeboval ještě hodně dopilovat.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY


FOTOGALERIE

O FILMU

Mongolové se v historii mnohokrát prosadili jako krutý kočovný kmen, který plenil, co mohl. Těžko říct co měli za komplexy, každopádně si snažili podmanit každý kus země, na který kdy vkročili. Asi nejlepší v tom byl Čingischán, císař a vojevůdce, který sjednotil mongolské kmeny a rovnou jim založil říši. Cesta za takovým úspěchem ale nebyla procházka růžovou zahradou. Vždyť se jeho říše rozprostírala po celé Asii a Východní Evropě. Biografické zpracování takového příběhu se proto jeví jako dost problematická látka. Na triko si ho vzal skorooscarový (The Prisoner of the Caucasus) Sergei Bodrov, který na svou koprodukci dostal pěkných 15 milionů Eur (a velmi zajímavě znějící obsazení;). Podle traileru je Mongol vizuálně atraktivní a výprava přes skromný rozpočet (přímo se nabízí srovnání s Jakubiskovou podobně drahou Čachtickou paní) vypadá doslova epicky, v tom ale netkví veškerý úspěch. Mnohem důležitější bude, jak se Bodrov vypořádá se samotnou postavou. Když totiž dojde na velikány naší historie, filmoví tvůrci mají tendenci nechat se strhnout jiným směrem, než jakým by se rádi ubírali diváci (tady se zase nabízí srovnání se Stoneovým Alexandrem Velikým). Mongol navíc bude vícedílná série, takže se můžou objevit i problémy s dramatickou stavbou příběhu. Bodrovovo počínání bude každopádně velmi zajímavé sledovat.

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se