Moje borůvkové noci | My Blueberry Nights | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 04.04.2008
CZ premiéra: 12.06.2008
režie: Kar Wai Wong
hrají: Norah Jones, Jude Law, Natalie Portman, Tim Roth, Rachel Weisz
 

V KOSTCE

Elizabeth a Jeremy se po nějakou dobu setkávají v nočním lokálu a plkají o životě. Cítí, že jsou si blízcí, ale jeden druhému to nedají najevo. Těžko říct proč. Režisér je od sebe odtrhne a oni musí následujících 80 minut trávit jeden bez druhého, aby... Pokud Wong Kar-Waiovy filmy doma fungují a nad jejich poetikou se rozplývá kde kdo, na Západě už tak pevný v kramflecích není. Borůvkové noci samy o sobě bohužel nedokážou uspokojivě zodpovědět otázku, proč vlastně vznikly.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

Invaze asijských režijních talentů do Hollywoodu proběhla před několika lety. Někomu se zadařilo (Ang Lee), někdo se přizpůsobil (John Woo) a někdo se vrátil s nepořízenou domů (Tsui Hark). Kar Wai Wong ale vyčkával a teď se mu to zatraceně vyplatilo. Jeho první větší spolupráce s Hollywoodem, když nepočítáme vynikající krátký reklamní BMW film The Follow, bude totiž parádně obsazena, ale přitom podle všeho půjde stále o stejného režiséra, který natočil filmy jako Stvořeni pro lásku. V My Blueberry Nights bude hlavní hrdinka, kterou si zahraje zpěvačka Norah Jones, klasicky hledat lásku a sama sebe. Obyčejně je zrovna tohle téma něco, co nás nějak zvlášť nezajímá (šance na vybuchující letadlo je v tomto žánru minimální), ale Kar Wai Wong už několikrát dokázal, že jeho filmy nejsou o příběhu, ale o fascinující atmosféře, skvělých hereckých výkonech a křehkých vztazích hlavních hrdinů. Kar Wai Wong si umí s divákem a jeho emocemi pohrát jako málokdo a pokud mu v Americe nebudou házet klacky pod nohy, mohl by se konečně jeho specifický filmařský rukopis dostat i k divákům, kteří jeho asijskou tvorbu minuli. S tímhle obsazením to půjde samo. Držíme palce, ať ho Hollywood nesemele, jako to už udělal s mnoha jinými talenty před ním. Byla by to velká škoda.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se