Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mnichov | Munich | 2005
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 06.01.2006
CZ premiéra: 02.02.2006
režie: Steven Spielberg
hrají: Eric Bana, Daniel Craig, Geoffrey Rush, Mathieu Kassovitz

Mnichov: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Nebudu zapírat, jsem na tom podobně, protože jsem se narodil pěkných pár neděl po oněch tragických událostech, které jsou středobodem snímku.

Spielbergovu novinku tak beru i jako atraktivní dějepisnou dvouhodinku s agentem Mossadu Ericem Banou v hlavní roli. Nedostatek historického vzdělání v hlavách světa Spielberg dobře odhadnul a tak trailer rozjíždí koláží dobových záběrů a komentářů. Celkem nenápadně se pak přesuneme do nově natočených záběrů a opět se ukazuje, že trocha desaturovaných barev, použitých sak a megakotlety Daniela Craiga svedou víc, než nekonečný zástup CGI triků. Pro Spielberga je to návrat k retru á la Chyť mě, když to dokážeš, ovšem bez onoho laškovného podtónu. Tady se bude umírat za doprovodu teskných ženských chórů. Není to žádná prvoplánová nálož efektních záběrů, na kterou jste zvyklí z popcornu, se spadaným listím přicházejí oscarová dramata, která ve svých trailerech hrají na úplně jiné struny a Munich je toho důkazem. Pečlivě vybroušená ukázka, která slibuje hodně - kvalitní herecké výkony, autentické zachycení doby, úvahu nad světovým mírem, náboženským smýšlením a mechanismy, kterého pohánějí lidskou duši. Spielberg si zkrátka nebere malé sousto, ale na to už jsme si tak nějak zvykli. Nebudu tu psát patolízalské "Jestli to někdo dokáže, je to Steven", protože už se mockrát stalo, že podobné podobná zvolání se po premiéře rozpadla na prach. Každopádně si Mnichov zařadím do svého nabitého rozvrhu. A co vy?

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace