Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Mission: Impossible - Ghost Protocol | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.12.2011
CZ premiéra: 15.12.2011
režie: Brad Bird
hrají: Tom Cruise, Jeremy Renner, Ving Rhames, Paula Patton, Josh Holloway

Mission: Impossible - Ghost Protocol: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Krucinál, tohle měl být neochvějný pětihvězdičkový nářez!. A ne jen velmi obstojný nadprůměr! Čtvrtá nemožná mise je tu v řádně výživné upoutávce, i přes její nesporné kvality mám ale hlavu plnou negativ. Proč se tolik mluví? Proč se upekla tak ledabylá variace na klasický hudební motiv? A proč zběsilé střídání akčních útržků budí dojem, že tu někdo maskuje (vysoce nepravděpodobný) fail Brada Birda? Nová mise Ethana Hunta samozřejmě stále budí nadšení a aspiruje na největší pecku zimy. Trailer se ale k naší smůle nesnaží přijít s nečím originálním, brutálně nabitým ("eminemovská" koláž z teaseru pořád vládne) anebo jednorázově oslnivým. Běhání po nejvyšší budově světa skvěle fungovalo v nedávném featurettu. Tady je ale spíš utahanou koncovkou trochu nešikovně rozvržené upoutávky. Chtělo to alespoň půlminutovou akční koláž, při které bychom přestali dýchat. Chtělo to nějakou okamžitě památnou hlášku. Chtělo to cokoliv, co by z možná nejočekávanějšího traileru konce roku udělalo stoprocentní popcornové lákadlo. Přiznávám, že jsem na Ethana neměl zrovna malé nároky. Když si ale vzpomenu na to, jak jsem u kampaně trojky cítil osobní feeling příběhu, hltal Hoffmana a nevěřícně zíral na akci na mostě, nepřijde mi mimo mísu chtít i tentokrát naprostou špičku.

Rozbor traileru v rámci MZ Skalpelu tady!

Mission: Impossible - Ghost Protocol: Japonský teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

U Japonců musí všechno poctivě šlapat a běda vám, jestli to zkusíte s alternativní hudbou! Čtyřka Mission Impossible je tu s kratší verzí teaseru a nutno říct, že líp to asi sešrotovat nešlo. Pěithvězdičková upoutávka z minula (ne, nepřepsal jsem se) se dočkala zkrácení na minutu a půl, což v hollywoodské řeči znamená zbavení se... všech zbytečných řečí. Na dialogy a rozsáhlé hláškování se tu zkrátka nehraje a do popředí se dostává klasický hudební motiv, podbarvující nyní už důvěrně známé akční výjevy (stihnul jsem zmínit návykovost prvního teaseru?). Nic nového tedy nečekejte, a jen se zkuste kochat tím, jak Mission Impossible Theme ani po bezmála půl století nechřadne. K transformaci do plné polní mu pořád stačí jen drobná modernizace. Samotný japonský teaser sice díky zajeté hudbě není zdaleka taková pecka jako ten americký. Příznivce série ale tahle malá dom... do Tokia určitě potěší.

Mission: Impossible - Ghost Protocol: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Říkejte si, co chcete, ale třetí Mission: Impossible prostě JE jedním z nejlepších akčnáků první dekády 21. století. Jenže tenhle flák moc nevydělal, což Ethana Hunta notně zbrzdilo. J. J. Abrams a Tom Cruise se naštěstí nevzdali a vyrukovali s hned několika nápady, jak při zachování kvality tentokrát naplno dobýt i pokladny kin. Premiéra se přesouvá na zimu, postava Jeremyho Rennera vnáší do filmu toliko populární bourneovskou dravost a z lákavého materiálu je cítit jak kinetika á la J.J. Abrams (přitom režíruje tvůrce Úžasňáků a Ratatouille Brad Bird), tak i obligátní nálož digitálních „moneyshotů“. Popcornové vůně i akční energie je ve vzduchu cítit hodně a nic na tom neubírají rozpaky našince z toho, že Praha zase jednou představuje pouze ruskou metropoli. Hlavně je ale zajímavé sledovat, jak se čtyřka nápadně přimyká ke komerčně superúspěšnému druhému dílu. Cruise machruje se stejným účesem, jeho ohoz, výjevy z tanečních pódií i poletování aut pak nápadně připomínají všechny ty efektní věci, díky kterým vydělala dvojka od Johna Woo. Trailer má sice rezervy v driveu a v budoucnu se určitě dočkáme i vychytanějších variací na klasické hudební téma, ale základy k úspěchu jsou rozestavěny opravdu pečlivě… a sakramentsky vnadí.

 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace