Město Ember | City of Ember | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 10.10.2008
CZ premiéra: 19.02.2009
režie: Gil Kenan
hrají: Bill Murray, Saorise Ronan, Tim Robbins, Toby Jones, Martin Landau
 

V KOSTCE

Po letech světla začínají v podzemním městě Ember zhasínat žárovky a zdá se, že okolní tma vše pohltí. Dokáží Lina a Doon najít cestu ven včas? Fantasy pro starší děti sice na první pohled vypadá parádně, ale příběhově není moc o co stát. Město Ember je vizuálně našlapaný a vypravěčsky poměrně mdlý průměr, který neurazí, ale v rukou někoho zkušenějšího to celé mohlo být mnohem zajímavější.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

Neúspěch Zlatého kompasu ukázal, že diváci jsou už filmových fantasy příběhů tak trošku přesyceni. Není se čemu divit, všechny jsou totiž víceméně stejné. Mladý hrdina/hrdinka putuje s drakem/medvědem/mluvícím bobrem někam, kde se utká se zlem. I když originálních knižních předloh je velká spousta, nikomu se do jejich adaptací moc nechce. City of Ember by však mohla být sympatická výjimka. Příběh se odehrává v městě, kam tma nemá přístup. Za to mohou podivuhodné lampy, které permanentě celé město osvětlují. Ale teď, po mnoha letech, začínají vypovídat službu. Generátor, který jim dodával energii, totiž začíná vypovídat službu. A nikdo neví, co se stane, až se celé město ocitne v temnotě. Naštěstí tu jsou samozřejmě dva dospívající hrdinové, kteří se rozhodnou přijít celé té záhadě na kloub. Sice to nezní nijak zvlášť originálně, ale alespoň lehký odklon od klasické fantasy šablony se cení. Režisér Gil Kenan má za sebou kreslenou a velmi zábavnou záležitost V tom domě straší, ale s hraným filmem žádné zkušenosti nemá. Pokud se mu však podaří navázat atmosférou na svůj debut, bude to velmi fajn. Otázka je, jak se City of Ember prosadí mezi diváky, když v obsazení žádná superhvězda nefiguruje.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se