Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Lovec: Zimní válka | The Huntsman: Winter´s War | 2016
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.04.2016
CZ premiéra: 21.04.2016
režie: Cedric Nicolas-Troyan
hrají: Chris Hemsworth, Charlize Theron, Emily Blunt, Jessica Chastain, Nick Frost

Lovec: Zimní válka: Recenze


ikona
Mr. Hlad
Jak se povedlo pokračování překvapivého fantasy hitu s Chrisem Hemsworthem a Charlize Theron?  

Ze čtyři roky staré fantasy Sněhurka a lovec se nakonec vyklubala celkem pohodová podívaná. A taky úspěšná, což v Hollywoodu stačí na to, aby se začalo pracovat na dvojce. Ta se nakonec musí obejít jak bez Sněhurky, tak bez režiséra Ruperta Sanderse, protože ti dva se během natáčení dali dohromady, Sandersovi se z toho rozpadlo manželství a to je publicita, o kterou studio nestojí. Takže Kristen Stewart si dala odchod, za kameru se usadil nováček Cedric Nicolas – Troyan a vyráží se trošku jiným směrem.

Lovec: Zimní válka je sice klasický sequel, ale flashback do minulosti hlavního hrdiny je tak dlouhý a tak zásadní, že by se částečně dalo mluvit i o prequelu. Jak jste z názvu asi pochopili, tentokrát se děj mnohem víc točí kolem lovce Erica, o němž toho vlastně moc nevíme, jen to, že se umí ohánět sekyrou. Takže dojde na vyprávění o tom, jak ho spolu s další hromadou dětí unesla čarodějnice Freya, mladší sestra záporačky Ravenny z prvního dílu, která se po smrti dítěte malinko zbláznila, nenávidí všechno, co připomíná lásku, buduje si vlastní armádu a ovládá mráz. Prostě Ledové království v hardcore verzi. Teď si brousí na zuby na kouzelné zrcadlo, co dávalo moc její séřge a pokud se k němu dostane, bude to zlé. Eric se tak spolu se dvěma neschopnými trpaslíky vydává mocný artefakt hledat a brzy zjistí, že není sám. Po jeho stopě se vydává i Sara, drsná válečnice, o které si myslel, že je po smrti. A je to jeho stará láska. A dál už se to řeže, zrazuje, zachraňuje a kouzlí přesně tak, jak čekáte.

 

Nemám extra problém s tím, že Lovec: Zimní válka existuje, ale byl bych osobně asi radši, kdyby těch pár šikovných lidí, kteří se kolem filmu motali, dělalo na něčem jiném. Výsledek rozhodně není špatný a předchozímu filmu ostudu nedělá, na druhou stranu tu nenajdete moc důvodů k tomu, abyste si film pamatovali déle než pár dní. A to trošku zamrzí.

 

Ale začněme chválením. Casting se fakt vydařil. Chris Hemsworth není bůhvíjaký herec, avšak moc dobře ví, kde jsou hranice jeho schopností a na co stačí. A vypadat dobře, máchat kolem sebe sekyrami a zachraňovat svět je přesně to, co mu jde. Takže proč ne. Eric není extra zajímavá postava, na béčkového hrdinu v trochu druhořadé fantasy ale stačí. Zajímavější jsou ovšem dámy. Charlize Theron už minule ukázala, že tahle záporácká poloha jí sedí a funguje to skvěle i tentokrát. Především ve scénách s Emily Blunt, jejíž Freya je dokonalým opakem Ravenny. Theron je zlá, arogantní, namyšlená a děsivá. Blunt budete na druhou stranu možná trochu litovat, i když i ona je prvotřídní mrcha. A pak tu máme Jessichu Chastain, která si akčnější polohu vyloženě užívá. Sice trochu ubírá na svém hereckém projevu a sází na to, že většinu scén uhraje nasupeným výrazem a těsnými koženými kalhotami, ale celkem jí to vychází. Tahle čtveřice zkrátka odvedla dobrou práci a je docela radost se na jejich blbnutí koukat.

 

Dál už už to taková sláva není. Režisér sice akci celkem zvládá, ale Lovec: Zimní válka je vlastně dost komorní film a platí to i o bitkách. Nečekejte nic, co by vás posadilo na zadek. Pár solidních a řemeslně zručně natočených rubanic tu je, přesto se až příliš často dostaví pocit, že koukáte na pilot nějakého fantasy seriálu než na ambiciózní blockbuster se stomilionovým rozpočtem. Vizuálně film neurazí, bohužel však ani neuchvátí. A to je trochu problém, protože za příběh a scénář tvůrci moc bodů brát nebudou.

 


Přehrajte si trailer
Jede se tu podle klasické formule „jdeme na místo A, kde musíme najít věc B, tu odnést na místo C, v půlce nás někdo zradí a pak se vzájemně pomlátíme a uvidíme, co z toho vyleze“. Jak už jsem psal výš, Hemsworth a Chastain jsou spíš cool a charismatičtí než zajímavé postavy, takže jejich dialogy, tokání a společná minulost vás budou zajímat nejspíš míň než selfíčka Zdeňka Škromacha. Mně osobně navíc ani trochu nesedl tupý humor trpaslíků, kteří tu dostávají až příliš mnoho prostoru a v půlce se jejich počet ještě zdvojnásobí.

Celkově z toho vylezl takový ten neurážející průměr, kde se bude vaše spokojenost nebo naštvanost nejvíc odvíjet od toho, jak moc vám je sympatické obsazení. Zbytek filmu je totiž jinak solidní rutina, která neurazí, ale tleskat kvůli ní nejspíš nikomu nebudete. 

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (11)

Verdikt

avatar6/10

Mr. Hlad

Lovec Eric musí najít ztracené zrcadlo, které dodávalo kouzelnou moc záporačce Charlize Theron. Po krku mu půjde nejenom ledová královna Emily Blunt, ale i minulost a Jessica Chastain. Lovec: Zimní válka je neurážející akční fantasy s dobrými herci, slušně natočenou akcí a příběhem, který nepřekvapí. Možná trochu zbytečný sequel, ale rozhodně nic, co by vás v kině urazilo. Bez trojky se však nejspíš svět bez problémů obejde.Hodnocení redakce

 • avatar5/10

  Rimsy


Hodnocení čtenářů

 • avatar5/10

  Revan

 • avatar6/10

  Snura

 • avatar6/10

  RainMakeR

 • avatar5/10

  Slide

 • avatar6/10

  Cross

 • avatar8/10

  Tim007

 • avatar5/10

  Rokle

 • avatar6/10

  Anetka

 • avatar4/10

  Leonidas I.

 • avatar5/10

  Halebopp

 • avatar6/10

  hroubek

 • avatar5/10

  krumlajs

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace