Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Loupež ve velkém stylu | Going in Style | 2016
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 07.04.2017
CZ premiéra: 20.04.2017
režie: Zach Braff
hrají: Michael Caine, Morgan Freeman, Alan Arkins, Ann-Margaret, Matt Dillon

Loupež ve velkém stylu: Recenze


ikona
Rimsy
loupež ve velkém stylumichael cainemorgan freemantheodore melfizach braff
Morgan je zase jednou starej. 

Zacha Braffa znáte hlavně z titulní role v seriálu Scrubs, postupně se ale etabluje i jako režisér. Před třemi lety zaujal povedenou oddechovkou Wish I Was Here (a předtím Procitnutím v Garden State!) a teď zkouší štěstí s triem starých hereckých es. Tyhle pokusy už tu v posledních dobách byly a obvykle nekončí nijak světoborně. A když uvážíte, že je Loupež ve velkém stylu remakem téměř 40 let starého filmu, tak je logika za jejím vznikem skutečně neuchopitelná.

Výsledek ovšem tak tragický není, zároveň se ale ani nejedná o nečekanou pecku. Braff se do žádných režisérských exhibicí nepouští, možná až příliš ustrašeně nechává vyniknout charismatické představitele na plátně. A na ně se může v klidu spolehnout, jelikož Morgan Freeman, Michael Caine i Alan Arkin jsou před kamerou jako doma. Aby taky ne, po těch letech. Zamrzí však, že tyhle hvězdy se souhrnným věkem 246 let (ano, počítal jsem to) neposílá scénář do zajímavějších situací. Přitom Theodore Melfi by něco vymyslet mohl, koneckonců byl před dvěma měsíci nominovaný na Oscara za scénář ke Skrytým číslům. Jenže nevymyslel.

 

A o čem to celé vlastně je? O triu obstarožních důchodců, kteří si v poklidu užívají podzimu života a musí řešit hlavně peníze. To se ještě zvýrazní ve chvíli, kdy jim jejich banka sebere vydřené úspory. Tři celoživotní slušňáky chytne na stará kolena rapl a rozhodnou se svou nenáviděnou banku vyloupit. Snaží se dostat do kondice, připravují si plány a dělají prostě všechny ty fáze správného heistu. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby se ovšem všechno nedělo tak pomalu a schematicky, že to divákovu pozornost nedokáže udržet. Je to pokus o jakýsi metahumor, kdy se plíživá senilita prodrala i do samotného způsobu vyprávění? Možná, ale spíš je to jenom nuda.

Výsledek proto působí roztahaně, přestože se stopáž nepřehoupne přes stovku minut. Druhá půlka, v níž se staříci konečně rozhoupou k nějaké akci, už je o dost svižnější. Fragmentovaný závěr, rozkydle uzavírající všechny nakousnuté linie, však celkový dojem vrátí tam, kam film patří – do průměru. Braff nenatočil kdovíjaký průšvih, a pokud potřebujete zabít odpoledne s dědou, Morganova parta dobře poslouží. Jenže to je tak všechno. Špetka akce, záplava nostalgie a lamentování nad uběhlým životem sama o sobě nevyváží nenápaditost konceptu i vtipů. Napříště by se toho Braff nemusel tak bát a plýtvat časem nás i hollywoodských legend.

Verdikt

avatar6/10

Rimsy

Loupež tam je a ne jenom jedna. Ale ten velký styl se někam zatoulal a zbyla jen gerontí feel good limonáda o tom, jak starý páky není radno odepisovat, což je vzhledem k možnostem herců proklatě málo. Jako nenáročná oddechovka Going in Style poslouží i tak, víc ale rozhodně nečekejte.Hodnocení čtenářů

 • avatar6/10

  PharaoX

 • avatar6/10

  Snura

 • avatar6/10

  cabal

 • avatar6/10

  Cross

 • avatar6/10

  Ragnarok

 • avatar6/10

  Tomino

 • avatar6/10

  krumlajs

 • avatar7/10

  Spiker

 • avatar6/10

  Dataminer

 • avatar5/10

  malylada

 • avatar6/10

  Maverick

 • avatar6/10

  filmfanouch

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace