Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kung Fu Panda | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 06.06.2008
CZ premiéra: 03.07.2008
režie: Mark Osborne, John Stevenson
hrají: Jack Black, Dustin Hoffman, Jackie Chan, Lucy Liu, Angelina Jolie

Kung Fu Panda: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Ti, kdož si v uplynulém týdnu nechali zpříjemnit večer při čtvrtém dobrodružství bičíkovce v klobouku, asi velmi pravděpodobně zaznamenali, že se v jeho stínu svezl i nový trailer k uřvané Pandě která umí (nebo si myslí, že umí, to ještě nevíme) kung-fu. A protože resty se mají plnit, dohazujeme trailer číslo dvě i na místo, kde byste ho mohli hledat. Je trochu s podivem, jak moc se tu od minule krátilo, stříhalo a vůbec, jak moc se změnil pohled na propagaci, která by měla na diváky zafungovat. Trailer, který by podle všeho měl být finální, jen zlehka přesahuje hranici jedné minuty a více než poslední součástka do kruhu, který se má uzavřít, připomíná jeho počátky. Představovačka smrtonosných bojovníků všech možných živočišných druhů by v pohodě snesla nálepku teaser, tím spíše, že ji následuje v podstatě jen unylá slovní přestřelka a zpomalená přehlídka přerostlé zadnice, která právě někomu rozsedla hlavu. Nepřísluší mi dávat menší hodnocení než tři hvězdičky – už kvůli perfektně dynamickému závěrečnému střihu na hudbu a vtipně rozjeté zmiňované představovačce – ale prosté konstatování zní, že by rozhodně mohlo být líp. Výzva pro Dreamworks: prosíme ještě jednou a víc šíleně. Tahle Panda si to určitě zaslouží.

Kung Fu Panda: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Trochu víc odvahy! Když Kung Fu Panda mele jen tak na jistotu, je to nuda. Jack Black je sice sympaťák i v chlupech černobílého brundibára a baví mě grimasy, které vypouští jen co se vyškrábe nahoru, po zatraceně velkých schodech do kláštera. Jenže nástup pětice jeho spolubojovníků ani první kung fu pokusy nejsou zajímavé vlastně vůbec ničím. Člověk si vzpomene na mlátičky, nástupy Bruce Lee a představa animovaného béčka ze zápasnického ringu mu možná i vyloudí úsměv na tváři, killbilovské parafráze ovšem ukazují, že to celé mohlo být mnohem ostřejší a údernější. Není třeba dvě minuty čechrat vatu – stačil by tvrdý nástup, vtipná hudební dramaturgie a podobné vylomeniny jako souboj o knedlík s vtipnou slow-motion tečkou. Proto zatím za tři a už se do toho, sakra, opřete.

Kung Fu Panda: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Podruhé v krátkém horizontu panda roztahuje své tlapky, aby nám dokázala, že je zevlák a neumí kung-fu. A chybí u toho Jack Black, tedy pokud zrovna panda nepronáší jednu ze dvou replik, kterou jí teaser vnese do úst. Celkově se od minule dosti krátilo a poskočilo od originality k zavedenému mustru. Tedy přesně pár vteřin poté, co jsou nám efektně ve zpomalených sekvencích (v jakémsi 3D manga stylu) představeny hlavní charaktery, zbývá prostor přesně pro jeden verbální vtip a jde se zase do hajan. Krystalicky čistý obraz podtrhuje jen lahodnou vizuální stránku, ale bohužel nezakryje fakt, že to natahované nic je pro minutu jedenáct trochu dlouhá doba. I tak v mých očích hází Panda i napodruhé sympatické odlesky a nemám důvod být zbytečně přísný. Originální animáky aby člověk pohledal; a kung-fu zvířata s tancujícími obličejovými svaly ve zpomaleném záběru mi pořád přijdou dostatečně legrační, abych je mohl vidět i příště.

Kung Fu Panda: Promo Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

První dojmy jsou rozporuplné. Vaše hodnocení proto může vcelku volně poletovat mezi dvěma a pěti hvězdičkami, aniž by bylo jasné, kdo se nejvíc blíží pravdě (nebo alespoň tomu, co si za pravdu odhlasujeme :-). Nový animák od DreamWorks si vymyslel hned několik taktických plánů na oslovení diváctva. Cosi mezi teaserem a nevycválaným promem to zkouší nejdřív přes hvězdnou auru Jacka Blacka a jeho skopičiny. Jenže, dvakrát velká sranda to není. Pak se pokouší zparodovat trailerové konvence, ale už po pár sekundách si z „Hlasu božího“ nikdo srandu nedělá. Pár záběrů z dabingového studia taky nezabírá (to by musela být Angelina vidět od hlavy dolů), takže bojující medvídě sáhne po poslední možné zbrani. Zase marně. Ani v bleskurychlém násosu z toho, co už animátoři stihli vyrenderovat se neskrývá nic interesantního. Na velikosti prostě záleží. I příliš dlouhé nářádíčko s sebou nese problémy. Pokud totiž rozředí pár slušných nápadů ve sterilní kmitání odnikud nikam, čtvrtou hvězdu mu prostě nedám. Snaha a Blackův ksicht nestačí.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace