Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kung-Fu Panda 4 | 2024
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 08.03.2024
CZ premiéra: 07.03.2024
režie: Mike Mitchell
hrají: Seth Rogen, Angelina Jolie, Jackie Chan, Lucy Liu, Jack Black

Kung-Fu Panda 4: Recenze


ikona
Mr. Hlad
awkwafinajack blackkung fu pandapoviola davis
Jack Black počtvrté v pandí podobě 

Pokud nemáte děti, dost možná vás překvapí, jak moc je série Kung Fu Panda v roce 2024 rozjetá. Poslední film sice vznikl před osmi lety, avšak panďák Po s hlasem Jacka Blacka slaví úspěchy i v seriálech a pořád ve světě animovaných hrdinů něco znamená. Přeju mu to, minimálně první film byl hodně fajn nejen pro prcky, nýbrž i pro fandy hongkongských akčňáků. Zároveň se musím přiznat, že i když jsem si podle hodnocení na CSFD asi vcelku užil i obě pokračování, moc si z nich nepamatuju. Jen to, že v jednom díle byl záporák nějaký pták, jen nevím, o jaký díl šlo. Jenže ono to je u čtyřky vlastně úplně jedno. Nebo skoro jedno, ale o tom dál. 

Po je zkrátka zpátky. Má pupek, pořád mu to dost rychle mluví a rád mlátí zloduchy po hlavě. A byl by rád, kdyby tahle jeho idylka přetrvala i dál, jenže má utrum. Má se totiž stát duchovním vůdcem, což znamená víc moudrých řečí a meditování a méně rvaček. A taky hledání následovníka. Nadšený z toho není, ale vypadá to, že svému osudu neunikne. Pak ovšem chytí při činu zlodějku Zhen, díky níž se dozví o nové hrozbě. Zlá Chamelonka, která dovede krást bojové schopnosti jiných mistrů, má v plánu dělat pořádnou neplechu, a tak si Po řekne, že spolu se Zhen vyrazí na poslední dobrodružství a než se začne naplno věnovat duchovnímu vůdcovství, ještě si užije jednu pořádnou rvačku…

No a tím končíme. Pokud Kung Fu Panda v něčem nepřekvapí, tak je to příběh. Jenže v tomhle případě se možná víc hodí napsat, že co se příběhu týče, tak zklame víc, než byste čekali. Jistě, vše tu probíhá podle mustru. Po se musí popasovat nejen s hromadou protivníků, ale i s  nějakým tím vnitřním váháním, zlodějka Zhen bojuje s morálním dilematem a tím, na čí stranu se přidat, a bitky se tu střídají s více či méně povedenými legráckami. Potíž je, že to celé působí o dost vyčpěleji než předchozí díly. Za to může samozřejmě i fakt, že ostatní hrdinové z předchozích dílů vyrazili na své vlastní mise a objeví se až na úplném konci a všechno musí dopředu táhnout Po. Což je sympaťák, bohužel ta dynamika dialogů s ostatními zvířecími mistry bojových umění tu chybí, stejně tak i nějaké nápaditější bitky. 

Zhen je jako nováček fajn, tvůrci využívají faktu, že jako liška korsak je mrňavá a rychlá a může tak fungovat jako protipól humpoláckému Poovi, jenže ti dva celý film musí odtáhnout sami. Krom faktu, že parťáci jsou pryč, nepomůže ani to, že Poovi tátové jdoucí synovi v patách, nejsou nijak zvlášť zábavní a nová záporačka se prostě chová záporácky. Nějaké to cameo postav, které byste možná nečekali, sice potěší, ale celkově se Kung Fu Panda 4 pokouší vyškrabávat drobky ze dna. A moc jich tam bohužel není. 

Nechápejte mě špatně, ten film není zlý, jen jednoduše variuje to, co fungovalo ve třech předchozích dílech a seriálech před tím. Tvůrci vědí, co diváky baví a snaží se jim to dát, jen se už jaksi opakují a nové nápady se tu hledají opravdu hodně těžko. Celé to má jen 93 minut, pěkně to vypadá a Po a Zhen jsou dost fajn na to, aby to utáhli a dotlačili do konce, který nebude bolet, ale fakt, že jste viděli jen další díl série, který nic moc nového nepřináší, je nepopiratelný. 


Přehrajte si trailer
Dreamworks jakoby zkoušel, jestli tahle lehce vyčpělá značka může ještě hrát první ligu v kinech, nebo už má smysl zůstávat jen a pouze u seriálů. Řeči, že jde o první díl nové trilogie, můžou znamenat cokoliv, pokud však má studio opravdu v plánu rozjet to s Poem znovu a vcelku velkolepě, bylo by asi fajn poslat do kin film, který by byl i příslibem nějakých velkých věcí, jaké by mohly v sequelech přijít. Jenže tady se přešlapuje na místě, novinek je minimum a starých prověřených věcí ještě méně. Za mě jako dospělého diváka vcelku zábavná, ale dohromady trochu zbytečná podívaná. Ovšem těch asi šedesát dětí, které přišly na projekci, se smálo dost nahlas a dost často, takže co já vím. 

Verdikt

avatar6/10

Mr. Hlad

Po zjišťuje, že jeho dny plné rvaček končí, protože se bude muset stát duchovním mistrem. Spolu s mladou zlodějkou se tedy rozhodne vydat na poslední dobrodružství, ale netuší, že proti němu bude stát protivnice, která by mohla být nad jeho síly. Kung Fu Panda 4 je neurážející animovaná akce, sérii však nikam neposouvá. Na jednu stranu dostaneme fajn bitky i hláškujícího hlavního hrdinu, vedle toho ale také minimum nových nápadů a povážlivě chybí spousta starých známých. Na lehce nadprůměrný animák to stačí, ale jestli může tahle série nabídnout i něco víc, tím už si úplně jistý nejsem.Hodnocení čtenářů

 • avatar7/10

  cabal

 • avatar4/10

  Toren

 • avatar6/10

  malylada

 • avatar10/10

  Foo86

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace