Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Krvavý Valentýn | My Bloody Valentine 3-D | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 16.01.2009
CZ premiéra: 30.04.2009
režie: Patrick Lussier
hrají: Jensen Ackles, Jamie King, Kerr Smith, Kevin Tighe, Tom Atkins

Krvavý Valentýn: Recenze


ikona
Mr. Hlad
 

Horory táhnou, 3D táhne. 3D horor bude táhnout dvojnásobně. Alespoň tak nejspíš fungovala matematika u tvůrců Krvavého Valentýnu. Film v médiích prakticky nikoho nezajímal, upoutávky se řadily k průměru, hereckou hvězdu bychom v obsazení hledali marně a Patrick Lussier rozhodně není režisér, jehož filmy by byly vyhlíženy rok dopředu. Od začátku to zkrátka vypadalo jako průměr se třetím rozměrem a tvůrci s největší pravděpodobností ani nic ambicióznějšího natočit nechtěli. Přesto výdělky mnoho lidí překvapily a potvrdily, že třetí prostor může mít na úspěch nebo neúspěch poměrně zásadní vliv. Nabízí ale Krvavý Valentýn ještě něco navíc?

Proč s tím čekat na konec. Nenabízí navíc vůbec nic. Jde zkrátka o další předělávku starého slasheru, která se objeví v kinech, rychle se pokusí vydělat si sama na sebe a za měsíc po ní nikdo neštěkne. Vedle remaku slavnějšího Pátku třináctého má však Krvavý Valentýn problém s tím, že Patrick Lussier možná dokáže udržet v ruce kameru, ale vizuálně na Marcuse Nispela nestačí. Ačkoliv fandové Jasona Voorheese z kina neodchází s nadšením, horory z produkce Michaela Baye byly a nejspíš v budoucnu i budou alespoň zárukou zajímavé vizuální podívané. Ta bohužel u Krvavého Valentýnu chybí a díky její absenci jsou vidět bohužel i další chyby.

A není jich málo. Ani by tolik nevadilo, že příběh nabízí tu nejohranější hororovou zápletku a od konkurence se liší jen tím, že se odehrává v hornickém městečku, které je o poznání méně zajímavé než Crystal Lake, Haddonfield nebo prakticky všechny ostatní hororové lokace. Zkrátka americká díra, v níž jsou doly, z nichž vylezl vrah stejně nezajímavý jako ono prostředí. Vrah jako takový už je ale o poznání větší problém. Horník s plynovou maskou a ostrým krumpáčem postrádá charisma hororových ikon a jeho funění vám příliš strachu nenažene. Prostě je to horník a ten je v hornickém městečku efektní asi jako naštvaný traktorista ze slasheru odehrávajícím se v zemědělské oblasti.

Bát se prostě nebudete, Patrick Lussier neumí dávkovat atmosféru a zmůže se jen na pár lekaček, které jsou bez větších problémů odhadnutelné dopředu. Na strach nebo mrazení v zádech však nedojde nikdy. Jediné výraznější emoce můžete čekat u závěrečné patnáctiminutovky a pointy natolik pitomé, až je zábavná. Nehledě na to, že za zajímavou a originální by byla považována možná před čtyřiceti lety. Na druhou stranu není úplně fér peskovat tvůrce Krvavého Valentýnu za absenci napětí. Evidentně totiž mělo jít o horor, v němž prim bude hrát brutalita podpořená třetím prostorem.

A té brutality si užijete dosyta. Vrah, jenž používá krumpáč, musí sice svou kreativitu držet poměrně na uzdě, avšak pár efektních triků jde s tímhle nástrojem také udělat. Propichování hlavy skrze oči, souboj s trpaslicí nebo mé oblíbené vyrvání čelisti rozhodně rozzáří oči po krvi lačnícího diváka, většinou se však vrah spokojí s prostým sekáním a propichováním. Krve tu z každého teče požehnaně a Lussier se evidentně bavil, protože Krvavý Valentýn je chvílemi až comicsově a směšně brutální, ale člověka to tak nějak za chvilku omrzí a jak už bylo řečeno, těch pár zábavných scén zůstává do značné míry ve stínu vrahovy neinvenčnosti.

Co tak ještě pochválit? Herce ne. Nikdo tu nemá moc co hrát a nikdo nedostane šanci zanechat výraznější dojem. Jensen Ackles v hlavní roli nejspíš během natáčení zjistil, že koulet oči a tvářit se tajemně ho příliš nebaví a je na něm poměrně dost vidět, že titulní hrdina z Krvavého Valentýna rozhodně nebyla jeho vysněná role. Jako Dean Winchester v seriálu Lovci duchů hláškuje, má charisma a baví sebe i diváky. Tady bohužel ne. Jediné, co by snad mohlo potěšit, je menší role hororového veterána Toma Atkinse, ale diváci pod dvacet stejně s největší pravděpodobností nebudou mít nejmenší tušení, kdo to je, takže je to fuk.

No a co to slavné 3D? Je tady, to je asi to nejdůležitější, co bystě měli vědět. Rozhodně však nestojí za to kvůli němu vyrážet na tenhle podprůměrný horor do kina. 3D efektů je tu překvapivě docela málo a navíc člověka za chvilku začnou nudit. Občas okolo vás něco proletí, krev vám vystříkne skoro až na tričko, ale… nakonec je to taky nuda, jako všechno v tomhle filmu.

Krvavý Valentýn je prostě podprůměrná hororová zábava zabalená ve 3D, nenabízí však nic, kvůli čemu by měl člověk sáhnout do peněženky a utratit těžce vydřené peníze za lístek. Bát se nejspíš nebudete, možná s sebou párkrát cuknete při lekačce a prvních patnáct minut vás budou bavit 3D efekty. K nadprůměrnému filmu je ale potřeba o dost víc.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (13)

Verdikt

avatar4/10

Mr. Hlad

Před lety v jednom městečku ruplo místnímu horníkovi v kouli a zabil pár svých spoluobčanů. A teď je zpátky a hodlá se znovu dát do díla. Krvavý Valentýn je béčkový horor bez napětí, který však nabízí slušnou porci poměrně zábavné brutality a pár nepříliš působivých 3D efektů. Těžko se v něm hledá něco, co by šlo vyloženě pochválit, takže pokud nemusíte vidět každý horor, jenž se objeví v našich kinech, s klidem si tenhle nechte ujít.Hodnocení čtenářů

 • avatar4/10

  acheron

 • avatar3/10

  aik

 • avatar6/10

  xMort

 • avatar6/10

  Kordus

 • avatar1/10

  Psema

 • avatar5/10

  smegjacob

 • avatar4/10

  Xtreme

 • avatar5/10

  kyller

 • avatar1/10

  Milford

 • avatar6/10

  Matko159

 • avatar1/10

  Luc44

 • avatar4/10

  crimson_moon

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace