Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Krvavý diamant | Blood Diamond | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 08.12.2006
CZ premiéra: 25.01.2007
režie: Edward Zwick
hrají: Leonardo DiCaprio, Jennifer Connelly, Djimon Hounsou, Arnold Vosloo, Karl McMillan

Krvavý diamant: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Mnohem konzistentněji složená ukázka filmové lapálie kolem červeného diamantu přichází s o něco větší ambicí než jen ukázat hezké obličeje hlavních představitelů a zaštítit je vydatnou hudební montáží. Ta sice od minule zůstala, ale v rámci akčního pekla, kamarádských gest a hlavně konečně pořádného zvuku z továrny firmy na iMacy získává ještě naléhavější rozměr než minule. Může vám být ukradené téma, nemusí vám sedět šroubovaný hantec Leonarda DiCapria, ani to, že Djimonovy výkřiky o rodinných hodnotách působí o něco křečovitěji, než by možná měly. Zwick vás ale stejně bude dráždit, jak už to má ostatně ve zvyku od dob Posledního samuraje, jehož trailer jsme svého času ověnčili pěti hvězdami. Skvěle předestřený klid před bouří a gradující peklo, které následuje po něm, je jednou z nejlepších ukázek audiovizuální souhry, kterou lze na tak malém prostoru vůbec vyloudit. A přitom je to tak jednoduché – stačí lineárně přidávat hlasitost, okořenit třemi vyhrocenými výkřiky, přidat nějaký ten polibek, protřepat a vhodit do výbuchu, který předchází závěrečnému citovému proslovu. Ano, potrpíme si na efektní souhru před hloubkou sdělení. Tahle ukázka má ale oboje a proto nerozhodně kolísám mezi silnými čtyřmi či rovnou pěti hvězdičkami… abych si raději ještě pro příště nechal nějakou tu rezervu. Zwick má totiž druhé oficiální (tedy u nás v profilu by měl být třetí) trailery ještě lepší. Vy už se tomu ale klidně nebraňte nyní ;).

Krvavý diamant: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Když jsem zaslechl první špitání o krvavých diamantech v mysli Lea DiCapria, tajně jsem zadoufal v dobrodružnou výpravu ve stylu Indiana Jonese. The Blood Diamond má ale podle první ukázky, která mimo zraky Warnerů vypadla z hloubi internetu, k Indymu dál než Jiří Pomeje k Johnu McClaneovi. Tváří se smrtelně vážně. A místo rozplétání příběhu jen přidělí role (pašerák, novinářka, uprchlík) a ve stručnosti naťukne mýtus o boží síle skryté za krvavými diamanty. Jenže ani jedno není vůbec na škodu... Edward Zwick momentálně prožívá období exotické, pompézní a megahvězdné zároveň, což se projevuje v efektních vírech prachu, trhavin a nábojů, souhře Leonarda s Jennifer a krůpějích potu i slz na tvářích überčerných domorodců. Servírované emoce sice připomínají spíš kávu instantní než poctivého turka, válečné peklo, které si Zwick dovoluje mimoděčně rozpoutat, ovšem donutí každého sosala nevnímat chvíli svět okolo sebe a hltat zvukově dokonale zaranžovanou ukázku. Dynamický háv si říká o pět hvězdiček, zatím mu je berou nedomrlý finiš a pochybná technická kvalita tohohle „švédského“ importu.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace