Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Krvavý diamant | Blood Diamond | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 08.12.2006
CZ premiéra: 25.01.2007
režie: Edward Zwick
hrají: Leonardo DiCaprio, Jennifer Connelly, Djimon Hounsou, Arnold Vosloo, Karl McMillan

Krvavý diamant: DVD


ikona
Cival
 

Z Krvavého diamantu jsem v rozpacích asi nejvíc z celé redakce. Neupírám Zwickovi schopnost točit velkolepé filmy. Filmy, které působí jako fresky, jakkoliv se odehrávají v současnosti a nejde v nich o románově vykreslené hrdiny (viz vnitřně trochu matné postavy Jennifer Connelly a Djimona Hounsoua). Oceňuji i schopnost splést adrenalinovou dobrodružnou přízi s pevnými oscarovými nitkami, na něž různé akademie navíc doopravdy alespoň trochu uslyšely (s ohledem na katastrofální tržby překvapivě dost). Ale Krvavý diamant přesto považuju za snímek nezvládnutý. Technická brilance a ohromný náboj akčních, nebo spíš válečných scén se rozmatlává během DiCapriova úprku, do něhož přiskakuje až příliš mnoho peripetií, jež vlastně nemají pro dramatický oblouk žádnou hodnotu. Prostě se jen vyplní další desetiminutovka, zařve pár černochů a bílá liga dál peláší za bohatstvím. A stihne si přitom umýt ruce kýčovitými fotkami podvyživených Afričanů a toporně naroubovanou humanitární agitkou. Samozřejmě, pořád se vyplatí sledovat spíš Zwickův Diamant než poslouchat navoněné burcování Bona Voxe. Ale jen těsně. (6/10)

Leonardo DiCaprio se těší výjimečné přízni domácích distributorů. Zatímco móda dvoudiskových edicí pomalu vyhnívá, božský Leo dál může věřit v to, že jeho obličej bude z každého DVD vydání čučet rovnou dvakrát. I balení s Krvavým diamantem skrývá dvě placky. Té první samozřejmě vévodí audiokomentář Edwarda Zwicka, jenž je samozřejmě zasvěcený a stejně samozřejmě prošpikovaný informacemi z natáčení i samozřejmým poplácáváním všech vůkol po zádech.

Před přesunem na bonusák si ještě proletíte mocný trailer a pak už hurá na placku s pořadovým číslem 2. Corpus tvoří padesátiminutovka Krev na kamenech, v níž rozklíčujete skutečnosti skryté za tímhle „filmem inspirovaným skutečnými událostmi“. Chasníci z černého kontinentu vám slovně shrnou výhody života v místě, kde se kvůli drahým kamenům střílí lidé po stovkách a kde se chleba s čistou vodou leckdy cení víc než pozvánka do prezidentského apartmánu v hotelu Hilton. Žádná příjemná kávička, ale pro ty z vás, co si chtějí z větší blízkosti sáhnout na pravé osudy za Diamantem, určitě poučná záležitost. Ve featurettu Jak se stát Archerem se Leo vykecává ze svého převtělování do titulní postavy. Což mi připomíná, že ta hra na akcenty mi i po psychologickém vhledu do Dannyho Archera připadá poněkud laciná. Ale v Hollywoodu už to tak prostě chodí. Podobné kolečko absolvuje i Jennifer Connelly, od níž můžete slanit třeba k videoklipu, v němž jsou černoši okázale drsní a zakrytí pod zkratkou NAS. Účet sečítá Edward Zwick svým rozborem masakrální sekvence, v níž Honsou a DiCaprio prchají, zatímco všichni ostatní (tj. civilisté) míří přímo do rakve.

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky a maďarsky
Titulky: české...
Cena: 499,-
K mání od: 5. 6. 2007

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace