Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kronika rodu Spiderwicků | The Spiderwick Chronicles | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 14.02.2008
CZ premiéra: 20.03.2008
režie: Mark Waters
hrají: Freddie Highmore, Mary-Louise Parker, Nick Nolte, Joan Plowright, David Strathairn
 

V KOSTCE

Trojice sourozenců s pomocí podivné knihy objeví svět, o kterém si mysleli, že neexistuje. Avšak ne všichni jeho obyvatelé jsou přátelští. Ideální rodinná podívaná, která nabízí napětí, akci, humor, solidní herce a velmi dobré režisérské řemeslo. Škoda, že si scénář vybere velmi slabou dvacetiminutovku, při které slabší povahy možná usnou. I tak ale rozhodně návštěva kina s rodinou stojí za zvážení.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY


FOTOGALERIE

O FILMU

Pokud nějaké filmy vydělávají – tedy přijde se s něčím, co se proti všem předpokladům líbí a lidé na to chodí -, snaží se konkurenční tvůrci svézt na komerční vlně spolu s nimi a tvořit snímky pokud možno podobné. A protože dneska letí fantasy pro děti, i filmaři sypou a budou sypat fantasy pro děti. Koncept této adaptace knižní předlohy zní asi takto: Čtveřice členů rodiny Graceů – malý Jared, jeho bratr Simon, sestra Mallory a jejich matka -, stihnutá předčasným odloučením otce, se po smutečních peripetiích rozhodne uklidit z New Yorku na venkov. Kdesi za sedmero horami a sedmero řekami uprostřed voňavého lesa jim prapradědeček Artur v rámci chatrné pozůstalosti tenhle klid nabízí. A protože jde o dům opuštěný a my jsme ve filmu, jde přirozeně o místo plné záhad a tajů, které obvykle nemají místo v životě normálních smrtelníků. Nejdříve se rodině začnou záhadně ztrácet věci, z čehož ostatní viní Jareda, jakožto nejmladšího a tedy potenciálně nejméně rozumného. A Jared v mezičase mezi samotářským trucem a tichými rodinnými večeřemi nalézá spoustu artefaktů a listin, které tu prapradědeček zanechal pro příští generace. Tam a zpět prochází zejména tajuplnou knihu, na které je výslovně napsáno, abyste ji nečetli, pokud se nechcete dostat do průšvihu. Co s takovou knihou? Samozřejmě přečíst. A Jared najednou zjistí, že vidí věci, které nikdo jiný nevidí. Příšery, kouzla, věci nemožné. Naštěstí včas přesvědčí rodinu, že je to všechno pravda a pospolitá síla se postaví pradávnému zlu, které sužuje okolní pahorkatinu již odnepaměti.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se