Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kronika rodu Spiderwicků | The Spiderwick Chronicles | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 14.02.2008
CZ premiéra: 20.03.2008
režie: Mark Waters
hrají: Freddie Highmore, Mary-Louise Parker, Nick Nolte, Joan Plowright, David Strathairn

Kronika rodu Spiderwicků: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Ou, ty levné fantasy. Člověk aby kvůli nim omládl o patnáct let, o metr se snížil a hlavně výrazně slevil z požadavků na „podívanou pro kina“. Netvrdím, že Kronika rodu Spiderwicků vyloženě propadá – na to je Freddie Highmore příliš dobrý herec a Mark Waters příliš bezproblémový režisér – ale na televizní obrazovce by se ujímala rozhodně jistěti. Z traileru se na nás totiž pořád směje dost podvyživená literární adaptace s jedním domem, hroznou hromadou podzimního listí a pár protivnými příšerkami. Fanoušci Shreka můžou juchat, protože na ně vyběhne spousta nazelenalých skřítkoidních potvor a ani se slovem „zlobr“ se nešetří. Z lesů a z kanálů navíc vybíhají další a další potvůrky, hadi a ještěři se dobývají do domů a Freddie se pokouší všechnu tu havěť odpálkovávat superhrdinskými hláškami. Výsledek? Spíš komedie než podívaná. Kanálové potvůrky rozmáznuté na nárazníku totiž nelze brát moc vážně, stejně jako šerm s veršujícími pumprlíky. Druhé Probuzení tmy nám nehrozí ani náhodou, ale že by mě listování kronikou rodu Spiderwicků po traileru lákalo, to bych zrovna netvrdil.

Kronika rodu Spiderwicků: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Parta dětí běhá po fantaskním světě, všude kolem nich jsou zvláštní monstra a pokud se zrovna nekouzlí, putuje se po přebarvených exteriérech a vyprávějí tajuplné příběhy. Jak populární koncept dnešních dní, kdy filmu pro nejmenší vládne Narnie a pro ty větší je tu stále temnější Harry Potter, Eragon (a pro všechny se chystá minimálně Hvězdný prach). I dnes se nesjíždí z dostatečně jistě vyjetých kolejí, když servíruje typický koncept pro celou rodinu a hlavnímu hrdinovi se navíc propůjčuje tvář dětské hvězdy Freddieho Highmorea. Bohužel, nemůžu se zbavit pocitu, že další a další variace na mluvící zvířata z Narnie mi lezou krkem, ať už jsou obalena do jakkoliv zajímavé mytologie. Ono „lev, čarodějnice a skříň plus Jumanji“ přichází nepřetřes tím častěji, čím více dětí se na scéně objeví a čím více typicky filmových uskupení spolu utvoří. A pak už se může dít prakticky cokoliv, ale na jazyk se vám derou jen následující slova: Sice je to v pěkném trikovém hávu, ale v dnešní době to vyznívá jako by bez dechu a puncu originality. Odvarově, to je to slovo. Přesně takhle působí patálie z dědictví Arthura Spiderwicka, které možná přicházejí jen v nevhodnou dobu a v celovečerní podobě budou vážně dobré a posadí nás na zadek. Přesvědčit nás o tom může ještě další trailer (času je dost).

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace