Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Koralína a svět za tajnými dveřmi | Coraline | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 06.02.2009
CZ premiéra: 11.06.2009
režie: Henry Selick
hrají: Dakota Fanning, Teri Hatcher, Ian McShane, Jennifer Saunders, John Hodgman
 

V KOSTCE

Jmenuje se Koralína a její podobnost a Alenkou není náhodná. Cestu do říše divů jí neukáže bílý králík, ale bílé myšky, když proklouznou ven z domu malými tajuplnými dveřmi. Za nimi se skrývá dokonalý svět plný dobrot, omamných chutí, atrakcí a lidí, kteří mají místo očí knoflíky. Což je v pořádku do té doby, kdy zůstávají hodní... Koralína je zajímavým mixem pohádky a hororu, který čerpá to nejlepší z obou. Opravdu nejlepší je na ní ale to, že je odvyprávěná s opravdovou láskou a smyslem pro silné příběhy. Takové, které i dospělé dokáží vrátit o pár dekád nazpět.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY
FOTOGALERIE

O FILMU

Neil Gaiman je jméno, při jehož vyslovení se každému čtenáři fantasy literatury a comicsů objeví na tváři spokojený úsměv. Tenhle rodilý Brit totiž patří ve svém oboru k nejlepším. Jeho příběhy jsou originální, děsivé, krásné, temné, zábavné i smutné. A populární. Letos nás čeká filmová verze jeho pohádkové fantasy Hvězdný prach a příští rok přijde na řadu Coraline. Coraline je malá holčička, která se v životě nudí a nic ji nebaví. Jednoho dne se jí však podaří najít podivné dveře. Dveře, které vedou do jiného světa. Do lepšího. V novém světě se Coraline od prvního okamžiku strašně zalíbí. Její noví rodiče jsou zábavní, servírují jí vynikající jídlo, je s nimi sranda a vůbec je všechno takové lepší. Nic však není zadarmo a pokud bude chtít Coraline v tomhle světě s novými rodiči zůstat, bude pro to muset něco udělat. Neil Gaiman si pro filmovou verzi své pohádky snad ani nemohl vybrat lepšího režiséra. Henry Selick je totiž zodpovědný za hororový muzikál Ukradené Vánoce, ve kterém ukázal, že rozhodně má smysl pro komediálně stylizovanou hororovou atmosféru. Coraline se tedy na první pohled dostává do těch nejlepších rukou. Snad budeme spokojeni i v kinech a snad se díky Coraline jednou dočkáme i filmové verze Sandmana.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se