Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Kick-Ass | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 16.04.2010
CZ premiéra: 06.05.2010
režie: Matthew Vaughn
hrají: Aaron Johnson, Nicolas Cage, Christopher Mintz-Plasse, Mark Strong

Kick-Ass: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Je libo ještě jedno finální nakopnutí do pozadí? Nuž dobrá, tady ho máte. Dohraje si s vámi sice už někdy po minutě, takže bychom ho měli vydávat spíš za TV spot, oficiální zdroje ale neodbytně tvrdí, že se jedná o trailer. A tak se pravděpodobně naposledy můžeme ujistit v tom, že se na nás opravdu řítí stylový comicsový nářez, před nímž by se měla většina žánrové konkurence stydět. Cool hrdinové, vybroušené hlášky, nekompromisní násilí... to všechno v podání bandičky více či méně šikovných loserů, kteří berou zákon do svých rukou. Stačí aby si do hry přinesli velké zbraně a Hit-Girl přidala dva nové bonmoty, a člověk se nemůže zlobit ani kvůli tomu, že už naprostou většinu dnešních divočin několikrát viděl u zdejší trailerové armády. Kick-Assovi a jeho kámošům to zkrátka pořád sekne, mají slabost pro tu správnou pecku od Joan Jett a v půlce dubna snad Titánům ukážou, jací hrdinové teď letí. K nám se pak prostřílejí první květnový týden, a z jistých důvodů by se před nimi měl klepat i Tony Stark. Vydělá sice víc, ale na koho se bude příjemněji vzpomínat na konci roku?

Kick-Ass: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Když nepočítáme starou upoutávku z Comic-Conu, dostává se před nás už v pořadí pátý trailer lákající na comicsovku plnou hlášek, násilí, dětí a anarchie. A pořád to vypadá dobře. Nejnovější upoutávka velmi zábavným způsobem kombinuje násilí z necenzurovaných trailerů, přidává pár nových hlášek a opakuje momenty, jež slavily úspěch už před tím. A pořád to funguje zatraceně dobře. Za dva měsíce se film dostane do kin a zdá se, že Matthew Vaugh dokázal fandy předlohy i neobyčejného filmového násilí navnadit na maximum. Tentokrát se navíc dozvíme, že hlavní hrdina má ambice zařadit se mezi vůbec největší filmové zoufalce a že krom pravděpodobně zfetovaného Nicolase Cage budou mluvit všichni tak, že z toho naše maminky nebudou mít radost. Ale my asi ano. Na pět hvězdiček to dnes ale bohužel není, na to tenhle trailer obsahuje málo nových záběrů, na druhou stranu pokud máte jen dvě a půl minuty času na to, abyste někoho nalákali do kina, tahle upoutávka z celé pětice poslouží pravděpodobně nejlépe.

Titulky ke stažení ZDE.

Kick-Ass: Necenzurovaný International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Takže nic. Právě když v diskusi někdo nadhodil, jestli nám tam ve srovnání s ultrabrutální Millarovou předlohou nechybí její šílená jatka, přichází „neslušný“ mezinárodní trailer. Bohužel, jeho tvůrci pouze shodili jednu F-bombu a na závěr dali k dobru hlášku o obrovském ptáku – jinak je i tahle upoutávka trestuhodně chudokrevná. Někdo si tu asi otočil pravidlo paní Broflovské: „Fuckování je v pořádku, pokud u něj nestříká krev.“ Škoda, tohle byla příležitost naplno rozbalit to, co známe zejména z pirátsky pořízeného proma z Comic Conu – tedy gejzíry rudé, laviny usekaných končetin a bohatý hodokvas z mozků a střev. Tolik k náplni traileru. Co se týče jeho řemeslné kvality a zábavnosti, tam není co řešit. Je to pořád kick-ass (tohle se bude u Vaughnova výtvoru používat ještě dlouho a soudě podle ohlasů z prvních projekcí nám to vydrží i po premiéře). Střih šlape jako hodinky, gag střídá gag, hudba to celé hrne jako buldozer a máme tu i za hrst nových záběrů a hlášek (zejména v podání Marka Stronga, jehož mafiánský boss je už v trailerech výraznější postavou než lord Blackwood). Jedinou věcí, která dobrým dojmům utíná nohy v kotnících, je Cageova sheldonovská etuda. Jestli mě něco na filmu zlehka děsí, je to právě Velký taťka, jeho knírek a poťouchlý chechot.

Odkaz 480p vede na streamované HD.

Kick-Ass: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Dnes nám konečně přišla nakopat pozadí plnohodnotná upoutávka na Kick-Ass. Nehledejte v ní ale krev a hrubší nadávky, tahle je pro případ, že potřebujete odměnit rodičovský doprovod na chipmuncích za silnou vůli. Ozvou se tak určitě hlasy, že tu celý Vaughnův superhrdinský byznys vypadá poněkud vyměkle (a je to samozřejmě tak trochu pravda), když si ale výjimečně odepřeme usekané končetiny, pořád je před námi nářez hodný pozornosti. Konečně se trochu lépe seznamujeme se všemi okostýmovanými borci, mezi kterými lze nalézt jak profesionální zabijáky, tak losery McLovinského typu, a především se záporákem. Mark Strong tu sice nevypadá tak démonicky, jak mívá ve zvyku, ale aspoň mluví o Batmanovi. Takže mu to prozatím odpustíme. Jinak je trailer osvědčenou kombinací řízných songů, střípků akčních scén a často až šaškovských hlášek, kde člověka obzvlášť potěší nezaměnitelná dikce Christophera Mintz-Plasse. Jeho trouba s vytuněným hárem (a... ehm, fárem) začíná vypadat celkem nadějně, narozdíl od Cageova "velkého taťky", který by měl ve filmu omezit smích na minimum. Ten snad všechen obstarají diváci v sále. A bude upřímný.

Titulky ke stažení ZDE.

Kick-Ass: Necenzurovaný teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Zbraně do rukou dětí nepatří. Zbraně nepatří ani do rukou žen, s čestnou výjimkou Lindy Hamilton. Co se tedy může stát, když někdo nástroje na zabíjení vloží do pařátů malé holčičky? Kdo sjížděl pirátsky pořízené ukázky na Kick-Ass z Comic Conu, ten už odpověď zná. Je brutální, hravá, sprostá, drzá, zkrátka po všech stránkách taková, abyste ji nemohli promítat ve filmovém klubu penzionu seniorů. I když má vánoční motiv. Comicsová adaptace Matthew Vaughna bude evidentně překračovat hranice. Ne každý bude chtít být u toho – větší teror pro konzervativní diváky milých českých komedií, s poetikou vyhřátých papuč a úsměvů Miroslava Donutila, asi nenajdete. Ale teenageři, ti budou šílet. Tolik efektních způsobů, jak rozmašírovat sanice, jsme tu možná nikdy neměli, šikovná děvčica je přitom umí prokládat parádičkami jak z těch nejříznějších devadesátkových akčňáren (dobíjet pistole za běhu nezvládal ani Arnie) a ještě u toho velmi přesvědčivě „kun*uje“ a „pi*uje“. A to se taky musí umět. Příliš rozverný hudební podkres sice straší, že to celé může skončit jako samoúčelně přepálená fraška… ale to bychom nesměli vědět, že za kamerou sedí Matthew Vaughn. A že mu věříme.

Titulky ke stažení ZDE.

Kick-Ass: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Určitě jste jednou zažili den, kdy jste se chtěli ze všeho nejvíc stát superhrdinou. Týpek z Kick-Ass je o tom bytostně přesvědčen. A i když vás na začátku vypeče jedním rozsáhlým fórkem o nevýhodách mentální retardace (aneb křídla nejsou pro každého), poznáte, že ví, o čem mluví. Navlíkne si bizarní zelený kostým, ozbrojí se a vyrazí na střechy, nechat si rozkopat řiť… což je přesně ten okamžik, kdy neznalí možná mávnou rukou a uhnou před další hu-hu-humornou comicsovou variací. Z druhé ruky se později dozví, že Kick-Ass se napoprvé ukazuje ve velmi zjemnělé formě, protože řeznickou předlohu od Marka Millara (chlapík, co napsal Wanted, a to méně divoké z něj dali do filmu) míní režisér Matthew Vaughn zadaptovat s adekvátní mírou brutality a ďábelského humoru. Teď to ještě není poznat, momentálně to vypadá na kravinku tepající do nabobtnalého žánru. Jako hravý předvoj, umetávající cestičku před drsňárnami ze dnů příštích, rozhodně stihne zaujmout, nicméně hlavní řež nás teprve čeká. Snad.

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace