Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy | Raiders of the Lost Ark | 1981
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 12.06.1981
CZ premiéra: nestanovena
režie: Steve Spielberg
hrají: Harrison Ford, Karen Allen, Paul Freeman

Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Když poprvé Indy zamával bičem! Když se poprvé ozvaly superslavné tóny Williamsovy pestré hudební kompozice, nikdo k nim ale ještě neměl současnou posvátnou úctu, a tak se stihač neštítil nasekat ji se spoustou cizorodých tónů. A taky je to první okamžik, kdy se jedna z nejslavnějších postav historie začala vtírat do divácké přízně, ještě ale netušila nejen to, že se dočká vlastní trilogie, ale ani že každý název filmu této série bude mít (zejména v ostatních jazycích) ve svém názvu právě jméno titulního hrdiny. Špičkové dobrodružné řemeslo nicméně problikává i z téhle kratinké upoutávky, která sice vznikla dávno před tím, než Spielberg natočil většinu svých největších hitů, přesto šlo Dobyvatele ztracené archy promovat jako novinku velkého blockbusterového krále.

Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Filmy nestárnou, zato u trailerů není pochyb. Už zabití půl minutky ze stopadesátisekundové ukázky pouhou prezentací loga Paramountu a "Lucasfilm přináší" by dnešnímu střihačovi vydalo na půl rok v base, nepodmíněně. Divná doba. Přitom tahle raná ukázka není vůbec špatná. Zaujme hlavně chytré prolínání dialogů s obrazem vystřiženým z úplně jiné části filmu ("kdo 'nese' archu je neporazitelný"), hravé přiblížení těch hodných (co se nechají mlátit) i těch zlých (co mučí lidi rozžhaveným železem) a Williamsovými tóny, které snadno připomenou magickou náladu Jonesova vesmíru. Harrison Ford příliš moudra nepronese, ale zato překvapí image akčního maséra/atleta, protože devadesát procent z jeho výstupů zabírají rány pěstí, skoky i heroické sprinty. V tomhle traileru je z Indyho prostě vygumovaná mlátička a dokonalá inspirace pro Tonyho Jaa a jemu podobné. :-)

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace